طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه بر ضرورت افزایش تعداد روستاها برای اجرای طرح هادی در سطح شهرستان تاکیدکرد


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر ضرورت افزایش تعداد روستاهای شهرستان برای اجرای طرح هادی تاکید کرد.
 حمید شکری در جلسه ای با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه 10 درصد از کل روستاهای استان که در آنها طرح هادی اجرا شده است مربوط به میانه است گفت: تا پایان سال 94 از تعداد 400 روستای شهرستان در 62 روستا طرح هادی در فاز یک اجرا شده و در 9 روستا از 62 روستا فاز دوم نیز به اجرا رسیده و در سال جاری برای 19 روستای دیگر طرح هادی داریم که امیدواریم با عنایت استانی شاهد تحقق این امر باشیم.
وی افزود: کاربریهای با عدم مغایرت در زمان اجرای طرح هادی و اجرای بی دقت این کاربریها از جمله مشکلات در ساخت و سازهای روستایی است.
شکری از صدور 11 هزارو 614 سند مالکیت از ابتدا تا پایان سال 94 خبر داده افزود: در سال 95 تا پایان خرداد تعداد 200 سند صادر شده و برای 92 روستای دیگر و 4 شهر  در جهت صدور سند اقدام شده است.
وی اظهارکرد: در حوزه مسکن روستایی به تعداد 9 هزارو 592 نفر تا پایان سال 94 و در سال جاری به 10 هزارو 600 نفر وام اعطا شده و تعداد روستاهای مشمول وام مسکن روستایی نیز 313 روستا با یک هزارو 500 نفر می باشد که امیدواریم با تعامل و همراهی بنیاد مسکن شهرستان و استان شاهد جذب این تسهیلات برای پرداخت به روستائیان باشیم.
شکری ایجاد بنیاد مسکن در بخش ترکمانچای و محوطه سازی و فاضلاب مساکن مهر ترکمانچای، جابجایی روستاهای قواق عمولر، ممان و قره قانلو به خاطر سد و پیشگیری از حوادث در برخی روستاها با دیوارسازی و احداث کانال از جمله در روستاهای قلعه جوق، چرکینلو، طوق، طوین، بیجرلو، کهبنان و گوندوغدی و اجرای فاز دوم طرح هادی در برخی از روستاهای بزرگ را از جمله ضرورتهای شهرستان با تعامل و همکاری بنیاد مسکن استان عنوان کرد.
فرماندار ویژه میانه در مورد بافت فرسوده اطراف امامزاده اسماعیل نیز از بنیاد مسکن استان خواست تا با بازدید و نظر کارشناسی اجرای این طرح را با توجه به سودآور بودن آن بر عهده بگیرند که در این خصوص فرمانداری ویژه میانه همکاری لازم را بعمل آورده و 50 هکتار از اراضی آزاد خود را تحویل بنیاد مسکن خواهد داد.
مدیر کل بنیاد مسکن نیز با اشاره به مقاوم سازی مساکن روستایی در استان با 52 درصد گفت: وضعیت شهرستان در خصوص مساکن روستایی با احداث 11 هزار واحد مسکونی مقاوم مطلوب بوده از احداث 1 هزارو 500 واحد دیگر با تسهیلات بنیاد مسکن خبرداد.
حافظ باباپور با بیان اینکه آمار کل مسکن موجود در سطح استان 20 هزارو 616 واحد می باشد گفت: در سالهای اخیر با دو پدیده ساخت و سازهای غیرمجازو خارج ز محدوده و مهاجرت معکوس روبرو هستیم که ما بعنوان متولی مسکن روستایی از مهاجرت معکوس استقبال می کنیم و امیدواریم در شهرستان نیز از این افراد با پرداخت تسهیلات لازم روستایی استقبال شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید