طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

گوشه هایی از فعالیت های حوزه مقاومت بسیج شهدای زینبیه در ایام ماه مبارک رمضان


حوزه شهدای زینبیه در طول ماه مبارک رمضان با مساعدت مالی خیرین بسیجی به کمک نیازمنان شهر ترکمانچای شتافت.

  • ساخت حمام برای یوسف و یونس:

   در راستای محرومیت زدایی و ارائه خدمات به قشر محروم، حوزه شهدای زینبیه جهت کاهش آلام طبقه پایین و خدمت مردمی مخصوصا خردسالان بی سرپرست یا بد سر پرست پیش قدم گردیده است.

    ساخت حمام برای دو خردسال یوسف و یونس در روستای حلمسی در قالب اردو های محرومیت زدایی با عنایت خیرین و همکاری کمیته امداد از جمله این اقدامات است.

    کلیه مصالح و امکانات لازم برای اجرای این طرح توسط خیرین تهیه و تامین گردیده است تا بعد از هشت سال استحمام در دستشویی، این دو خردسال بتوانند در حمامی بهداشتی دوش بگیرند.

  • حمایت از مادران و کودکان بدسرپرست:

   سه برادر و یک خواهر در روستای صومعه علیا، سه برادر در روستای نودلق، دو برادر در روستا حلمسی، ابوالفضل در روستای صومعه علیا، باران در روستای قشلاق برزلیق و علی در روستای حلمسی نمونه هایی از کودکان بدسرپرست شهر ترکمانچای هستند که به علت زندانی بودن یا اعتیاد و ... والدینشان در بدترین شرایط معیشتی قرار دارند.  

   علی دارای بیماری اوتیسم بوده و فاقد هرگونه حمایت نهادهای دولتی است و نیاز به کمک جدی دارد.

   بسیجیان و خیرین حوزه شهدای زینبیه با شناسایی این خانواده ها به کمک آنان شتافته و با تامین بخشی از نیازمندی های آنها، توانسته اند لبخند را بر لبان خشکیده این کودکان جاری سازند.

  • توزیع سبد کالا در بین نیازمندان:

   بسیج خواهران حوزه شهدای زینبیه با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) با توزیع سبد کالا در بین ده خانواده نیازمند، غبار اندوه را از چهره آنان زدودند.

    هر سبد کالا 1000000 ریال ارزش داشت که در روستاهای محروم حلمسی و صومعه علیا توزیع گردید و علاوه برآن سه دستگاه تلویزیون و یک دستگاه یخچال اهدایی خیرین به این خانواده های نیازمند اهداء شد.

   بی شک این کمک ها فقط بخشی از نیازمندی های این خانواده ها را می تواند رفع کند و برای محرومیت زایی کامل باید مردم خیر، آستین بالا بزنند.  

   طرح مودت و افطاری حلقه های صالحین کودکان و نوجوانان پایگاه فیروزه با حضور 70 نفر از نوجوانان دختر و پسر در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) ترکمانچای و برگزاری کلاسهای آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در پایگاه روستای کلهر از دیگر فعالیتهای این حوزه در طول ماه مبارک رمضان است.

خبرنگار: فاطمه عبدالهی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید