طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه: مقام و منصب قضاوت در دیدگاه اسلام با ارزشترین و در عین حال خطرناکترین منصبهاست

 
آیین گرامیداشت سی و پنجمین سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از مسئولین کشور با حضور پرشور مردم و مسئولین و نیروهای نظامی و انتظامی در مسجد ابوالفضل(ع) شهرستان میانه برگزار شد.

   مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه در این مراسم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص حادثه هفتم تیر، این حادثه را حادثه ای بزرگ و عبرت آموز عنوان کرد و گفت: شهدا با اهدای خون خود، آبروی اسلام و انقلاب را حفظ کردند و امروز وظیفه ما پاسداشت و تجلیل از خدمات آنهاست.

   حجت الاسلام حسن امیرنژاد با اشاره به اهمیت قضاوت بر اساس عدالت در آیین اسلام، این منصب را باارزشترین و در عین حال خطرناکترین منصب ها عنوان کرد و گفت: قاضی نماینده خدا در اجرای عدالت و دفاع از مظلوم است و از این لحاظ با فضیلت ترین مقام هاست.

   امیرنژاد در بخشی از سخنان خود، اهمیت شبهای قدر را متذکر شد و احقاق حق و دفع باطل، و  برقراری عدالت را از هدف اصلی در حکومت امیرالمومنین علی(ع) عنوان کرد و افزود: هیچ حکومتی با ظلم و فساد بقا نمی یابد و فساد نتیجه بی عدالتی در جامعه است.

   وی تصریح کرد: ملت ایران به انقلاب اسلامی و گردانندگان آن اعتماد دارند و بنای انقلاب نیز بر اجرای عدالت استوار است و قضّات در اجرایی شدن این امر نقش پایه ای دارند.

   او ادامه داد: قوه قضائیه وظیفه اش دفاع از حقوق فردی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... مردم است و باید محیطی ناامن برای اشرار، قاچاقچیان، مفسدان و مخلّان امنیت فراهم کرده و پناهگاه و تکیه گاهی برای مردم مظلوم و بی دفاع باشد.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید