طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

نشست جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در سال جاری روز پنجشنبه در دفتر امام جمعه محترم شهرستان تشکیل شد.


امام جمعه میانه با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان و فضیلت روزه داری، به رواج برنامه های دین ستیزانه دشمن در تخریب شعائر و فرائض دینی از جمله روزه داری گفت: در ماه مبارک رمضان شاهد حرکت و برنامه دشمن در ترویج دین ستیزی در زمینه روزه خواری با ایجاد شائبه در میان مردم مخصوصا جوانان هستیم که باید آحاد جامعه را از این هجمه آگاه نمود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی با اشاره به اینکه متولیان فرهنگی و دینی جامعه مخصوصا روحانیون باید حرکتی مناسب با هجمه های مستمر دشمن داشته باشند، افزود: قصور متولیان فرهنگی و دینی برای اقناع جوانان به فریضه روزه داری، حجاب، جایگاه خانواده و دیگر مسائل محسوس است و ما برنامه متناسب برای مقابله با هجمه دشمنان که با زبان عامه پسند و ظواهر فریبنده، دین زدایی را در جامعه اسلامی ترویج می کنند، نداریم.

ایشان به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ول انگاری فرهنگی در جامعه، گفت: وقتی ما از ابزارهایمان استفاده نکرده، کارها و برنامه های فصلی و مقطعی انجام داده و نسبت به مسائل بی تفاوت باشیم و در مقابل دشمن از هر ابزار و ترفندی بهره می گیرد، نباید انتظار معجزه فرهنگی باشیم.

وی با تاکید بر نقش مهم و مکلف بودن هر فرد در زمینه امر به معروف و نهی از منکر گفت: در جامعه ما امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده که ثمره آن علنی شدن جرائم و هنجارشکنی های روزافزون است.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه نیز در این جلسه بر لزوم تشکیل نشست ها و مجامع علمی دانشگاهی برای علت یابی و ارائه راهکارهای مناسب در زمینه مشکلات فرهنگی و دینی مخصوصا حجاب و عفاف تاکید کرد.

مهندس حمید شکری در این جلسه همچنین ضمن انتقاد از رفتارها و سخنان خارج از چارچوب و نامتعارف برخی مداحان شهرستان، خواستار تعریف چارچوب ها و حیطه فعالیت آنان شده گفت: برخی مداحان بجای بیان موضوعی که بخاطر آن در مراسمی حضور دارند، به مسائل حاشیه ای، غیرمستند و بی پایه و در بعضی مواقع اختلاف افکنانه و تفرقه آمیز می پردازند که باید این موضوع ساماندهی شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه حل معضلات جامعه نیازمند فرهنگ سازی و کار ریشه ای است گفت: اقتباس از دیگران برای ما نباید به عنوان فرهنگ پذیرفته شود و این را نیز باید قبول داشته باشیم که هرگز نمی توان با قدرت زور در جامعه فرهنگ سازی کرد و در جنگ فرهنگی فقط با فرهنگ سازی می توان در مقابل هجمه ها ایستاد.

دکتر فردین فرمند، بیکاری را بزرگترین مشکل شهرستان میانه عنوان نموده گفت: اعضای شورای فرهنگ عمومی باید در زمینه تبلیغ و ترویج عدم استفاده از لباس و کالای خارجی در شهرستان همت جدی و برنامه ریزی کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید یک شهروند میانه ای با وجود بیکاری و خاک خوردن چرخ خیاطی ها وکارگاههای خیاطی شهرستان و کشور، به پوشیدن لباس های برند خارجی افتخار کند افزود: شهرستان میانه در تولید البسه دارای پتانسیل خوبی است و باید با راه اندازی و تقویت صنعت تولید البسه در شهرستان هم به اشتغال جوانان کمک کنیم و هم از خروج منابع پولی شهرستان به خارج از میانه و کشور جلوگیری کنیم و بنده معتقدم با این کار، بیش از 2 هزار نفر اشتغال زایی خواهیم داشت.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید