طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

معاون سیاسی فرماندار میانه: مواد دخانی یکی از مهمترین علل گرایش جوانان به اعتیاد است


معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه مواد دخانی یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و مسوولین است افزود: قلیان یکی از مهمترین علل گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد است.

محمدرضا مشایخی درجلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان میانه با اشاره به موفقیت جوانان شهرستان میانه در عرصه ورزش تاکید کرد: استعمال مواد مخدر نقطه مقابل ورزش بوده و باید با این بعد منفی که شهرستان میانه نیز مبتلا به آن است به صورت جدی مبارزه شده و در راستای شعار تبدیل هر قلیان به گلدان با هماهنگی و تعامل مسوولین گامهای اساسی برداریم.

وی در ادامه موضوع پسماندها پزشکی را یکی از معضلات شهرستان عنوان کرده افزود: با توجه به خطر و تهدیدات این پسماندها باید بی خطر سازی در بیمارستانها انجام گیرد که امیدواریم با تعامل پزشکان دستگاه بی خطر سازی خریداری شده و جوابگوی پسماندهای پزشکی شهرستان باشد همچنین باید دفن این پسماندها به صورت جداگانه و اصولی در محل دفن پسماندهای شهری انجام گیرد.

مشایخی بر کنترل شیرابه در زباله خانه ها تاکید کرده افزود: نفوذ به منابع به آب و آلودگی محیط زیست و بیماریهای گوناگون از تهدیدات شیرابه ها به شمار می رود که در این خصوص شهرداری باید چاره اندیشی کرده و اقدام بموقع و اساسی معمول دارد. 

وی خروجی کشتارگاهها و شیرپزیها را تجزیه ناپذیر عنوان کرده افزود: همکاری بهورزان  با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و کنترل و نظارت دقیق از اثرات زیانبار این خروجیها خواهد کاست.

مشایخی جمع آوری فضولات حیوانی و کنترل آب شرب روستایی را نیازمند همکاری بهورزان و دهیاران خواند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه خواستار تشکیل اکیپی متشکل از شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای مساعدت به شهرداری در امر کنترل زنده فروشی ماکیان، جگرپزیهای دوره گرد شده و از مدیرت شبکه بهداشت و درمان خواست تا نظارت بیشتری بر رستورانها و غذاخوریهای شهرها و جاده ها داشته باشند.

وی همچنین از بخشداران بخشهای تابعه شهرستان خواست تا زمینه توجیه اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و بهورزان را در خصوص آب شرب، پسماندو فضولات حیوانی فراهم آورند تا با آگاهی بخشی بیشتر جامعه ای سالم با افرادی تندرست داشته باشیم.   

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید