طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه: رواج مظاهر بی دینی در جامعه از عدم اعتقاد به معاد نشات گرفته است

امام جمعه میانه با بیان اینکه منشا اصلی مشکلات و دردهای جامعه از عدم اعتقاد به معاد و دنیای حساب است، از کم توجهی و کمرنگ شدن این اصل دین در جامعه اسلامی ابراز تاسف کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از ستاد برگزاری نماز جمعه میانه ، حجت الاسلام والمسلمین  حامدی در خطبه های نماز جمعه این هفته با تشریح اهمیت اعتقاد به معاد از نگاه نهج البلاغه امام علی (ع)، گفت: این دنیا، مقدمه و برای دنیای دیگر است نه برای خود ولی کم کاری، کم فروشی، گرانفروشی، بی توجهی و فرصت طلبی نسبت به بیت المال، وضعیت نامناسب ادارات و بانک ها، مظاهر بی دینی در جامعه اسلامی مشاهده می شود به طوری که چنین عملکردی در ممالک لائیک مشاهده نمی شود و این نشانگر این است که ما در عملکردمان اعتقادی به معاد نداریم و فقط لقلقه دهان کرده ایم.

امام جمعه در خطبه دوم با اشاره به اینکه وارد دهه دوم ماه مبارک رمضان شده ایم، مردم را به انس با قرآن کریم توصیه کرده گفت: این ماه فرصت مغتنمی است تا با این کتاب الهی مانوس شده و زمینه بهره مندی از برکات آن در طول سال و تمامی ایام فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به فرارسیدن میلاد امام حسن(ع) و آغاز هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام، به به افطاری و اطعام نیازمندان توصیه کرده افزود: این سنت حسنه در این ایام توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) با توزیع غذای گرم و موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) با توزیع سبد ارزاق انجام خواهد شد و مردم می توانند کمک های خود را به این نهادها ارائه داده و در این کار نیک و خداپسندانه مشارکت کنند.

وی با اشاره به روز اصناف، توجه بیش از پیش، آشنایی وانجام تکالیف شرعی توسط اصناف و کسبه را  توصیه نموده افزود: بازاریان و کسبه نیازمند آموزش های اعتقادی و دینی در رابطه با کسب و کار اسلامی هستند تا مبادا خواسته یا ناخواسته آلوده به مسائلی چون ربا نشوند و این وظیفه بزرگی بر عهده متولیان است.

حجت الاسلام حامدی به فرارسیدن هفته قوه قضائیه اشاره کرده، با بیان اینکه شرط حضور مردم در عرصه سرمایه گذاری و رونق اقتصادی، ورود جدی و ریشه کن نمودن و ساماندهی اوضاع افسارگسیخته مفاسد اقتصادی است، قوه قضائیه را نوک پیکان برخورد و حل این مشکل اساسی خوانده، افزود: از قوه قضائیه انتظار می رود قاطعانه با مفسدین اقتصادی برخورد کرده و زمینه ساز حضور سرمایه گذاران و رونق اقتصادی در کشور شوند.

امام جمعه میانه در بخش دیگری از خطبه ها، مردم را به صرفه جویی در مصرف آب توصیه کرده گفت: ما حق اسراف نداریم، مخصوصا در مورد آب که با کمبود و بحران جدی کشوری و جهانی مواجه هستیم و باید مسئولین و مردم به ویژه کشاورزان با توجه ویژه به این موضوع، با صرفه جویی و استفاده اصولی و بهینه از چاهها، از بروز تبعات خطرناک کم آبی جلوگیری کنند.

حامدی با اشاره به به دیدار اخیر مسئولین نظام با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به تشریح بیانات ایشان پرداخته، تاکید بر حل دو مشکل اساسی رکود و بیکاری؛ استفاده از فضای معنوی ماه مبارک رمضان برای دعوت مردم برای حل مشکل اقصادی و پیاده کردن بخشی از اقتصاد مقاومتی؛ افزایش توانمندی ها، پرهیز از حاشیه پردازی و توجه به حربه های دشمن و اهداف پشت پرده آنها در جهت محو، توقف یا کاستن سرعت پیشرفت کشور در عصر انفجار اطلاعات را مهمترین عناوین بیانات ایشان برشمرد.

امام جمعه میانه به افتتاح دفتر ارتباطات مردمی نمایندگان میانه در مجلس شورای اسلامی در جوار آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع)، از آن به عنوان اقدامی مبارک یاد کرده، در دسترس بودن و استمرار وحدت برای حل مشکلات شهرستان و کشور را از مزایای مهم این کار برشمرد.

خبرنگار : رضا امامی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید