طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

انتخاب دکتر محمود احمدی میانجی به عنوان استاد برتر مراکز تخصصی حوزه های علمیه کشور

در سومین اجلاسیه اساتید مراکز تخصصی و موسسات آموزش عالی حوزه های علمیه که عصر یکشنبه با حضور حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید و جمعی از علما، فضلا و مسئولان حوزوی در مدرسه امام کاظم(ع) قم برگزار شد، از دکتر محمود احمدی میانجی به عنوان یکی از پنج استاد برتر حوزه های علمیه کشور تقدیر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه، آیت الله مکارم شیرازی در این مراسم، گسترش رشته های تخصصی برای پاسخگویی به نیازهای روز را از ضرورت های حوزه علمیه برشمرد و بر توجه به آسیب های تهدید کننده ی این راه تاکید کرد.

وی انجام کارهای تکراری، کمرنگ شدن اصالت و فرهنگ و استقلال حوزه، معیار و محور شدن مادیات و کمرنگ شدن توجه به دروس اصلی حوزه را از آسیب هایی برشمرد که ممکن است در مسیر تخصصی شدن حوزه علمیه، دامان حوزه های را بگیرد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: در گسترش دوره های تخصصی باید بهره برداری صحیح از استعداد ها، حفظ اصالت، استقلال، فرهنگ و برنامه های خاص حوزه، محوریت معنویات و رضای الهی و توجه به دروس اصلی حوزه مورد توجه قرار بگیرد.

آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه هم با بیان اینکه نظام اسلامی برخاسته از حوزه است و نظام سازی و رفع نیاز های آن هم بر عهده حوزه های علمیه ست گفت: مراکز تخصصی حوزه و استادان آن در این زمینه نقش محوری دارند.

مدیر حوزه های علمیه، تولید علم، کمک به برنامه ریزی، شناسایی و تربیت استعداد ها و تقویت و تعمیق انگیزه ها، باورها و معنویات در طلاب را از مهمترین وظایف مراکز تخصصی، حوزه های علمیه و استادان آن، دانست و گفت: مدیریت حوزه های علمیه در حد توان، در این مسیر، مراکز تخصصی را پشتیبانی می کند.

حجت الاسلام مجتبی کلباسی؛ مدیر امور مراکز تخصصی حوزه های علمیه در این مراسم با بیان اینکه بزرگان حوزه همواره برای پیشبرد اهداف این مراکز دغدغه داشته اند تا این مراکز به لحاظ کمی و کیفی در جایگاهی که شایسته است قرار بگیرند، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با ساماندهی هرچه بیشتر و بهتر گام های مثبت و موثری در این جهت برداریم.


در پایان این مراسم از پنج استاد برتر مراکز تخصصی و موسسات آموزش عالی حوزه های علمیه با حضور آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله حسینی بوشهری و حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید