طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

محمدرضا مشایخی: بدون مبارزه قاطع با پدیده قاچاق به اهداف اقتصاد مقاومتی نائل شد


معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان میانه تاکید کرد: شورای مبارزه با قاچاق کالاو ارز در شهرستان، باید اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، مقابله با قاچاق کالا و عدم مصرف کالاهای قاچاق را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

 محمدرضا مشایخی در جلسه شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: باید با در نظر گرفتن موقعیت و وضعیت شهرستان و مسیر ترانزیتی آن، همچنین با  توجه به امکانات و پتانسیلهای لازم و نیز با پشتیبانی بیش از پیش قضایی از  نیروی انتظامی در حوزه مقابله با قاچاق کالا قدمهای اساسی برداریم .

وی افزود: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی  مقام معظم رهبری به نام  سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل انتظار می رود مقابله و مبارزه جدی و برنامه ریزی شده با این پدیده از سوی نهادها و ارگانهای ذیربط صورت گیرد زیرا مساله قاچاق کالا و ارز، سیاستگذاری ها رامختل و هزینه زیادی را به بدنه کشور تحمیل می کند.

مشایخی  با بیان اینکه امروزه پدیده قاچاق کالا و ارز علاوه بر آثار سوء اقتصادی بعنوان یک چالش اقتصادی و اجتماعی حائز اهمیت است بیان کرد: هر کدام از مسوولین می توانند  در چرخه مدیریتی با برنامه جامع و تعریف شده در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی نقش موثری داشته باشند.

وی تاکید کرد: نمی توان بدون مبارزه قاطع با پدیده قاچاق به اهداف اقتصاد مقاومتی بلکه باید مقابله و مبارزه جدی در کنارکنترل و نظارت امور صورت گیرد تا به رونق تولید کمک کرده و کمک حال تولیدکنندگان داخلی نیز باشیم.

وی به مبارزه با قاچاق کالا در دو حوزه کالای داخلی و خارجی اشاره کرده افزود:  يكي از گام هايي كه در مبارزه با قاچاق كالا مي توان برداشت اين است كه در زمینه معرفی و  تبليغات كالاهاي داخلي بیشتر فعالیت کنیم زیرا در تبلغ  تولیدات با کیفیت ایرانی آن گونه كه بايد و شايد موفق عمل نشده  و مردم نیز آگاهی کافی از وضع تولیدات داخل و کیفیت آنها نداشته و در نتیجه رغبت پیدا نمی کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه  با تاکید بر افزایش تعامل بین دستگاهی در برخورد با قاچاق کالا افزود: با همکاری و تعامل مثبت و بیشتر میان دستگاه های متولی و همچنین برنامه ریزی مناسب می توان شاهد اقدامات موثر و قابل توجهی در این زمینه بود.   

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید