طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

دوره آموزشی بهداشت و ایمنی کار در واحد میانه برگزار شد


کارگاه آموزشی ایمنی و بهداشت کار با حضور مسئولان کارگاه ها و آزمایشگاه های واحدهای دانشگاهی استان آذربایجان شرقی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا،در این دوره آموزشی دو روزه، ابتدا دکتر علی خانی عضو هیأت علمی واحد میانه و مدرس نخستین روز کلاس تئوری با سر فصل «مفاهیم ایمنی و بهداشت» در مورد مفهوم آرگونومی و اهداف و بررسی های آن در محیط کار، عوامل تأثیرگذار بر ایجاد مشکلات اسکلتی و عضلانی، موارد و مشخصات 15 گانه آزمایشگاه و کارگاه های استاندارد، اصول کلی ایمنی و نشانه های ایمنی، تجهیزات ایمنی، مراقبت و پیشگیری از خطرات و برخی اقدامات در مقابل حادثه های شایع توضیحاتی ارائه کرد.

در نوبت بعداز ظهر، سرفصل آشنایی با اطفاء حریق توسط جواد مصطفوی از پرسنل آتش نشانی شهرستان میانه، اصول مبانی حریق، مثلث حریق، خطرات آتش سوزی، نحوه پیگشیری از آتش سوزی، نحوه تخلیه محیط در هنگام حادثه، نحوه مبارزه با آتش و انواع کپسول و کلاس بندی انواع آتش به صورت تئوری و عملی توضیح داد.


در روز دوم این کارگاه آموزشی و در نوبت صبح، سر فصل آشنایی با قوانین و مقررات کار و تأمین اجتماعی، آیین نامه به کار گیری مسئولان ایمنی، حفاظت فنی و بهداشت کار، شرایط کار و خدمات کارگران، آیین نامه آموزشی ایمنی کارفرمایان، کارگران و کارآموزان، آموزشهای ایمنی کارگران، قانون کار، آیین نامه ایمنی آزمایشگاه ها و خطرات فیزیکی و شیمیایی توسط دکتر علی امینی معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میانه تدریس شد.

و در نوبت آخر، کلاس تئوری و عملی امداد و نجات از سوی مدرس این دوره عبدالله عزتخانی با موضوعات ارزیابی سریع تشخیص و تصحیح، حفظ خونسردی و عدم دستپاچگی در سوانح، موارد تهدید کننده حیات، ارزیابی سطح پاسخگویی بیمار و سطح هوشیاری، روند مراحل CPR (به صورت عملی)، شایع ترین علل مرگ های ناگهانی، انواع روش های تنفس مصنوعی، مانور هایملیش و کمک های اولیه به حاضرین ارائه شد.

 کارگاه آموزشی ایمنی و بهداشت کار به همت معاونت پژوهش و فناوری و دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید