طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

تکواندو کار میانه ای مدال طلای جهانی خود را به پدر شهید سرانجام اهدا کرد


فرزاد عبدالهی تکواندو کار میانه ای مدال طلای جهانی خود را به پدر شهید جمشید سرانجام اهدا کرد.

فرزاد عبدالهی  با حضور در یادواره  تجلیل از50 شهید ورزشکار شهرستان میانه  به مناسبت آزادسازی خرمشهردر محل زورخانه علی ابن ابیطالب (ع)، برای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا مدال طلای جهانی خود را تقدیم خانواده شهید سرانجام نموده و پدر این شهید بزرگوار نیز پلاک شناسایی فزند خود را به گردن فرزاد عبدالهی آویخت. 

در این یادواره که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، قائم مقام اداره کل اطلاعات استان و جمع کثیری از خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و همچنین مسئولین شهرستانی و استانی برگزار شد، قائم مقام اداره  کل اطلاعات استان ، این اقدام بزرگ فرزاد عبدالهی را سبب کوری چشم همه دشمنان انقلاب اسلامی  ایران عنوان کرد.

حاج آقا منتظری گفت: مراسم تجلیل از یادواره 50 شهید ورزشکار شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار بود زیرا در این مراسم کار بزرگی انجام شد که سبب خوشحالی دوستداران نظام و شکست دشمن بود.

وی اظهارکرد: هرچند به صورت دوره ای و نوبه ای از شهدای گرانقدر انقلاب و نظام  یاد می شود اما باید بدانیم که زنده نگهداشتن همواره یادو خاطره شهدا کمتر از شهید و شهادت نیست و اگر شهدا را از یاد ببریم به خود جفا کرده ایم نه به شهدا زیرا گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان سبب عزتمندی در دنیا و روسفیدی در آخرت خواهد بود.

قائم مقام اداره کل اطلاعات استان افزود: شهید جمشید سرانجام هم ورزشکار بود و هم سرباز گمنام امام زمان (عج) که پس از سالها حضور در میدان نبرد حق علیه باطل بدست منافقین کورددل به شهادت رسید و فرزاد عبدالهی با این کار بزرگ امروز ثابت کرد که عبد واقعی خداوند است.

مهدی نوایی رئیس اداره ورزش جوانان  نیزهدف از برگزاری دومین یادواره تجلیل از خانواده ۵۰ شهید ورزشکار شهرستان میانه را احیای فرهنگ غنی ایثار و شهادت در بین ورزشکاران و قهرمان و توسعه مفاهیم غنی اخلاق در ورزش عنوان کرد.

گفتنی است شهید سرانجام در 25 بهمن سال 65  توسط منافقین کوردل به شهادت رسید. این شهید بزرگورا به ورزش های رزمی علاقه علاقه داشته و در رشته تکواندو فعالیت می کرد. 

 بخشی از مهمترین عناوین قهرمان تکواندو  فرزاد عبدالهی به شرح ذیل می باشد:

١.نوجوانان آسیا اردن_٢٠٠٧(  نقره )

٢. بزرگسالان آسیا چین_٢٠٠٨( طلا) 

٣.غرب آسیا تهران_٢٠٠٨  (طلا)

۴. ستارگان جهان مکزیک_٢٠٠٩ (برنز)

۵.جام جهانی بزرگ چین_٢٠١٠ (طلا)

۶.قهرمانی آسیا قزاقستان_٢٠١٠ (طلا) وعنوان فنی و با ارزش ترین بازیکن آسیا

٧.بازیهای آسیایی کوانجو_٢٠١٠ ( برنز )

٨. قهرمانی جهانی بزرگ کره _٢٠١١ ( طلا )

( بعد از ۴٠ سال نخستین کسی که موفق به کسب مدال طلا در وزن ششم ٨٠ کیلو گرم شد

و شایان به ذکر است در کل تاریخ تکواندو ١٢ نفر موفق به کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهان شده اند

٩. دانشجویان جهان کره _ ٢٠١٢ ( برنز )

١٠.جام جهانی بزرگ آروبا_٢٠١٢ ( نقره )

١١.مسابقات منتخب آسیا و اروپا _روسیه _٢٠١٢  ( طلا )

١٢.المپیک هنرهای رزمی روسیه_٢٠١٣  ( طلا )

١٣.جام جهانی بزرگ مکزیک _٢٠١۴ ( برنز )

١۴.جام باشگاهای آسیا تهران در سال های ٢٠٠٨ _ ٢٠١٠ _ ٢٠١٢ 

دو مدال طلا و یک نقره

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید