طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

اولین یادواره منطقه ای شهدای نظم و امنیت در شهرستان میانه برگزار شد

اولین یادواره منطقه ای شهدای نظم و امنیت در شهرستان میانه در راستای تجلیل از خانواده های از خانواده های 22 شهید شهرستان میانه،6 شهید بستان آباد،2 شهید هشترود، و یک شهید نیروی انتظامی چارویماق و خانواده شهید اسماعیل کریمی مدافع حرم هشترود برگزار شد.

در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی ضمن خیر مقدم به خانواده های این شهدای گرانقدر گفت: شهدا سرافراز و سربلندند و باید مواظب باشیم فردا که از ما سوال خواهند کرد شما چه کرده اید در جواب به مقام شامخ آنها سرافکنده نباشیم.

هاشم شعفی به برگزاری یادواره ی منطقه ای شهدای نظم و امنیت برای اولین بار در شهرستان میانه اشاره کرده هدف از برگزاری این یادواره را انتقال اهداف و آرمانهای والای آنان به نسل جدید عنوان کرد.

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی در این مراسم برگزاری یادواره شهدا را ادای دین و وظیفه در مقابل جانفشانیهای شهدا و صبرو استقامت خانواده های آنها عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اسلام غلامی ، درک اهداف شهدا و شناساندن راه و هدف آنها به نسلهای سوم و چهارم انقلاب را از مهمترین اهداف برگزاری این یادواره ها عنوان کرده گفت: برای درک اهداف شهدا و سعادت و حرکت در مسیر اصلی اسلام  باید از خود شهدا که مانند ستارگان قطبی جهت و هدف را نشان می دهند استفاده کنیم .

وی غفلت از شهدا را سبب غافل شدن از مسیر سعادت دنیوی و اخروی خوانده افزود: یکی از اهداف عمده شهدا برقراری اهداف اسلام و تثبیت آرمانهای انقلاب بود و اینکه ملت ایران انقلابی بمانند یعنی اهداف اولیه انقلاب را برای همیشه زنده بدارند.

حجت الاسلام غلامی خانواده معظم شهدا را بنا بر فرمایشات امام شهدا(ره) و مقام معظم رهبری چراغ و نور چشم امت خوانده افزود: باید این خانواده ها الگوی تمامی خانواده های ایران اسلامی واقع شوند و خانواده ها باید بدانند که دشمن از طریق فضاهای مجازی و دیگر نرم افزارها سعی در دور کردن جوانان ما از اهداف شهدا دارند.

وی اظهارکرد: برگزاری یادواره های شهدا و ترویج و زنده نگهداشتن فرهنگ جهادو شهادت سبب خواهد شد تا جوانان ما از مسیر واقعی اسلام خارج نشوند.

امام جمعه میانه هم در این یادواره با تاکید بر اینکه برگزاری یادواره شهدا کمتر از شهادت نیست افزود: اینکه ما یادمان نرود در کدام مملکت زندگی کرده و در راه انقلاب و نظام چه هزینه هایی پرداخته ایم مهمترین هدف ما از برگزاری چنین یادواره هایی باید باشد.

حجت الاسلام محمدرضا حامدی به پاداشهای فراوان الهی برای جهادگران در راه خدا اشاره کرده افزود: وقتی متاع چیز باارزشی مانند جان انسان بوده و به قیمت بهشت از سوی خدا خریداری شود جهاد در راه خدا و شهادت معنی می شود.

وی به امنیت موجود در کشور اسلامی ایران آن هم در دل دشمنان و در بطن واقعه اشاره کرده افزود: امنیت خود بخود حاصل نمی شود بلکه در سایه رشادت، ایثارگری و از خودگذشتگی انسانهای وارسته ایجاد می شود که باید شکرگذار و قدردان بانیان این امنیت باشیم.

وی برپایی در کمال امنیت و آرامش راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات سال گذشته علی رغم توطئه های دشمنان  و امنیت در سفرهای نوروزی را مرهون تلاش عوامل نظامی و انتظامی خوانده افزود: بدترین سرزمینها جایی است که امنیت ندارد زیرا اگر امنیت نباشد هیچ چیز معنی پیدا نمی کند حتی اقتصاد مقاومتی که پیاده کردن آن مستلزم امنیت می باشد.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی نیز با حضور در این یادواره با گرامیداشت یادو خاطره همه شهدای انقلاب و نظام از جمله 814 شهید گرانقدر نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: نیروی انتظامی در سراسر کشور بیش از 13 هزار شهید تقدیم راه انقلاب و نظام نموده و اکنون به پاسداشت این جانفشانیها برگزاری یادواره شهدا کمترین کاری است که می توانیم در قبال این فداکاریها انجام دهیم اگرچه شهدا به این امور نیازی ندارند و تنها محتاج برگزاری چنین یادواره ها ماییم تا فراموش نکنیم در کدام مملکت هستیم و امنیت کنونی جامعه را مرهون چه خونهای پاکی هستیم.

سردار محسن حسن خانی قدرت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا را مرهون مجاهدتتهای شهدا، ایثارگران و جانبازان و صبرو تحمل خانواده های معظم آنها عنوان کرده افزود: این اقتدار حاصله سبب شده تا هیچ قدرتی جرات کوچکترین چشم زخم به مملکت و نظام ما را نداشته باشد.

وی تاکید کرد: ما بعنوان مسوولین باید مراقب مسوولیتی که در دست داریم باشیم و از حق الناس  ، حجاب و امنیت اخلاقی دفاع کرده و اجازه ندهیم کسی از خطوط قرمز نظام و از قوانین آن تعدی کند زیرا در این صورت است که می توانیم جوابگوی خون پاک شهدا و آرمانهای والای آنها باشیم. 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید