طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در زندان میانه


به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان   به مناسبت اعیاد شعبانیه  مراسم باشکوهی با حضور تمامی مددجویان، پرسنل کادر و وظیفه در زندان میانه برگزار شد.

به گزارش این واحد خبری ، به مناسبت میلاد با سعادت سومین اختر تابناک امامت و  ولایت ، حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار و میلاد قمر منیر بنی هاشم ، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز و همچنین میلاد چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت ، سید الساجدین  امام سجاد (ع) مراسمی در داخل بند و با حضور پرشور کلیه مددجویان برگزار گردید که ابتدای مراسم حجت الاسلام روحی ، مسئول فرهنگی زندان در جمع مددجویان ضمن عرض تبریک این اعیاد  به تمامی حاضرین و بیان احادیثی ارزشمند از امام حسین (ع)  گفت : اهداف جشن های مذهبی آشنائی نسل جوان با سیره ائمه معصومین (علیه السلام) می باشد .

وی خاطر نشان شد : جشن های اعیاد شعبانیه فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت و ضرورت فرهنگ مهدویت است و باید از ظرفیت های معنوی و فرهنگی این ایام برای تبیین آن بهره گرفت .

حسن سلیمانی ، رییس زندان میانه نیز ضمن عرض تبریک این اعیاد بزرگ ، گفت : (( ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه)) همانا امام حسین (ع) چراغ راه هدایت و سفینه نجات انسان هاست  و امام صادق (ع)  نیز فرموده اند : شیعیان واقعی ما زمانی که ما شاد هستیم ، شاد خواهند بود و زمانی که ما غمگین هستیم ، غمگین خواهند بود  ولی این شادی و عزاداری های ما باید بر طبق اصول ائمه معصومین و اسلام ناب محمدی باشد نه بر طبق خواسته های دشمنان اسلام .

وی در خصوص ارزش والای بلند شهید و شهادت و ارج و منزلت این عزیزان اظهار داشت : در این شرایط زمانی پیروی از خط مقام عظمای ولایت و رهبری ، حضرت امام خامنه ای  ، همان ادامه مسیر امام و شهید است و با این خط مشی باید به تمامی دشمنان ثابت کنیم که خون این عزیزان در حقیقت به منزله آبی بود برای نهال انقلاب ، و  ادامه راه شهدا و اثبات این امر در حال حاضر دفاع از آرمان های امام (ره) و ارزش های اسلام ناب و حضور فرزندان این نظام با عنوان مدافعان حرم و شهادت دلاورمندان و فرزندان امام خامنه ای است .

وی گفت : ما باید فلسفه اهداف ائمه معصومین (علیهم السلام ) آشنا شویم و آن را بدانیم و بیاموزیم و با شناختی قلبی و نه با شناختی ظاهری و قلبی آکنده از ایمان ادامه دهنده راه آنها باشیم .

وی در ادامه افزود : صبر و استقامت خانواده شهدا  نشات گرفته از صبر خانواده شهدای کربلا خصوصاً حضرت زینب (س) می باشد و نثار این گلهای پرپر برای تقویت نهال نظام اسلامی ارزشی فراتر از تفکر انسانی دارد و خداوند است پاداشی در خور شاءن شهدای این عزیزان خواهد داد .

سپس به کلیه مددجویان به نام های حسین ، ابوالفضل ، سجاد هدایائی توسط رئیس زندان و مسئولین تقدیم گردید .

در پایان مراسم ،  اجرای موسیقی توسط یکی از سربازان وظیفه زندان انجام گرفت و سپس گروه موسیقی سنتی ، آهنگ های سنتی نواختند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید