طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

کرسی آزاد اندیشی با محوریت " رابطه قبل از ازدواج آری یا نه..؟


به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز میانه کرسی آزاد اندیشی با محوریت " رابطه قبل از ازدواج آری یا نه؟ " به همت واحد فرهنگی وبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورمیانه با داوری آقای محمدرضا فکور و آقای فریدرضا فغفوری درسالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز میانه برگزار شد.


در ابتدای برنامه از زوجین دانشجو ودانشجویان فعال در کرسی آزاداندیشی  با اهدای هدایایی تقدیر گردید بعد از آن دانشجویان موافق و مخالف به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.سپس داور محترم آقای فغفوری کارشناس ارشد روان شناسی و مشاور ازدواج که تجربه های زيادي در برخورد با چنين روابطي داردبیان کردند:در يک رابطه تحت نظر خانواده ها برای ازدواج ، دختر و پسر در کمال آرامش با هم ارتباط دارند، همديگر را مي شناسند، ارزيابي مي کنند و اگر تشخيص بدهند که مناسب هم نيستند، از هم جدا مي شوند .ایشان ادامه دادند: در ارتباط دختر وپسر، اولين گام، اطلاع خانواده ها از رابطه است، اما اگر خانواده ها اين موضوع را قبول ندارند بايد خانواده را توجيه کرد و روند ارتباط درست را به آن ها آموزش داد. البته اين موضوع فقط درباره افراد در سنين بالا که با هدف ازدواج معقولانه پا پيش مي گذارند، صدق مي کندنه در مورد نوجوانان .
در ادامه داور محترم آقای محمدرضا فکور کارشناس ارشدحقوق و مسئول دفتر ازدواج که ایشان هم تجارب زیادی دراین خصوص دارند فرمودند :یکی از مهم‌ترین انگیزه های جوانان در آشنایی‌های قبل از ازدواج دستیابی به شناختی کامل و در نتیجه انتخابی مطمئن که تضمین کننده خوشبختی طرفین می‌باشد است اگر دختر و پسر در این ارتباط با احترام و براساس ارزشهای درست جامعه با یکدیگر برخورد نمایند، رابطه شان به صورت مناسب و شایسته گسترش می یابد. اطلاع والدین از برقراری چنین ارتباطی، در وهله اول می تواند در درک و بررسی تفاوت‌ها و فاصله‌های فرهنگی به جوانان کمک کند و همچنین از طولانی شدن‌های بی دلیل رابطه جلوگیری کند. طولانی شدن اینگونه ارتباطات موجب وابستگی جوانان شده و آنها را از مسیر انتخاب عقلایی و منطقی منحرف می‌سازد. والدین با توجه به تجربه شان به درستی می‌توانند در خصوص مناسب بودن یا نبودن فرد پیشنهادی به جوانان مشاوره های لازم را بدهند. لذا عدم اطلاع والدین از این موضوع موجب می‌گردد از همان ابتدا، مسیر انتخاب همسر منحرف شود و جوان را به مقصود اصلی‌اش نرساند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید