طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه:
دانش آموزان جامعه باید صاحب اندیشه بوده و به اندیشه دیگران احترام بگذارند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه تاکید کرد: دانش آموزان ما در محیط آموزش و پرورش باید طوری تربیت شوند که صاحب اندیشه بوده و به اندیشه های دیگران اهمیت قائل شده و تحمل کنند.

حمید شکری در مراسم تجلیل از مقام معلمان شهید، بازنشستگان و مدیران نمونه آموزش و پرورش منطقه میانه با گرامیداشت هفته معلم و گرامیداشت یادو خاطره شهید مطهری معلم بزرگ تاریخ ایران و معلمان شهید شهرستان افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران نیروها و جریانهایی در یک قالب و چارچوب با سلیقه های مختلف فعالیت می کنند و تحمل این اندیشه ها و سلیقه های مختلف قدم مبارکی است که توسط معلمین بزرگوار امکان پذیر است.

وی این امر را برای آینده جامعه و سازندگی نظام جمهوری اسلامی ایران همچنین برای استمرار و بقای جامعه اسلامی ایران ضروری عنوان کرده افزود: بنا به فرمایش شهید مطهری دانش آموزان خود باید با ایده ها و اندیشه های مختلف آشنا شده و حق و باطل را از هم تشخیص دهند.

شکری در پایان از زحمات همه عوامل آموزش و پرورش شهرستان از جمله معلمین دلسوز و  تلاشگر شهرستان برای ارتقای سطح علم و دانش در منطقه تقدیر کرده و گفت: بها دادن به مقام شامخ معلمان و تکریم جایگاه آنان، تضمین آینده جامعه را در پی خواهد داشت.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه نیز در سخنانی، گرامیداشت یاد و نام معلم را گرامیداشت همه ارزشهای والای انسانی عنوان کرد.

اسفندیار صادقی  با گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مطهری و تبریک روز معلم با اشاره به اینکه تکریم معلم  مختص یک روز و یک هفته نیست بیان  کرد:  تکریم معلم در طول سال باید جاری و ساری باشد زیرا که در آموزه های دینی آموخته ایم والا ترین مقام، مقام معلم است .

مدیر آموزش و پرورش میانه  با بیان این که معلمان ذره ذره وجودشان را فدا می کنند تا بتوانند آینده مملکت را روشن کنند اظهار کرد: تکریم معلم تکریم شعور بالای انسانی است و اعتقاد ما به این است که هیچ جامعه ای فراتر از معلمان آن جامعه رشد نمی کند.

صادقی با بیان این که ما باید براساس خواسته ها و منویات مقام معظم رهبری، خودمان را نسبت به ادای وظیفه آماده کنیم گفت: امسال سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است   که اقدام و عمل ما معلمان حضور مستمر و ایثارگرانه، عاشقانه، عارفانه  و حضوری توام با اخلاص در کلاس درس است که در این صورت ما می توانیم دانش آموزانی اندیشمند، پویا، متعهد و متخصص به جامعه تحویل دهیم تا آینده جامعه تضمین شود.

 وی با اشاره به این که در جامعه  سه  ضلع خانواده مدرسه و جامعه در تکوین و شخصیت یک فرد نقش اصلی و اساسی ایفا می کند افزود:  همکاران ما در مدرسه به صورت شبانه روزی در تکوین  و تکمیل شخصیت دانش آموزان زحمت می کشند اما باید جامعه و خانواده  هم همرا ه با مدرسه حرکت کنند تا بتوانیم دانش آموزانی که در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و خواسته مقام معظم رهبری است تحویل جامعه دهیم.

 مدیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: مقام معظم رهبری تهذیب، تحصیل و ورزش را به دانش آموزان و معلمان توصیه می کنند و ما هم براساس آن، سیاست خود را بنا نهاده ایم  تا دانش آموزان هم از نظر اعتقادی و علمی و هم از نظر جسمی توامان باهم قوی باشند.

مدیر آموزش و پرورش میانه در پایان سخنان خود آسایش و امنیت کشور را مدیون شهدا دانست و بیان داشت: عامل اصلی آسایش و آرامش ما در کشور وجود شهداست  اگر شهدا نبودند این آسایش و امنیت در کشور ما  وجود نداشت.

گفتنی است این مراسم با حضورمعاون استاندار و فرماندار ویِژه شهرستان، خانواده های معزز شهدای فرهنگی، بازنشستگان، اعضای شورای تامین، اعضای  شورای اداری شهرستان میانه، مدیران مدارس منطقه میانه و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه برگزار شد و در آن از مقام والای 22 معلم شهید، 71 بازنشسته فرهنگی و 24 مدیر نمونه آموزش و پرورش منطقه میانه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید