طراحی سایت
جمعه 29 دي 1396.
امروز:

مقاله ها

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:
اهالی رسانه در زمینه ارتقاء سلامت فعالیت بیشتری کنند

آیت الله شبستری گفت: در تبریز کلینیک های زیادی وجود دارد اما به دلیل کثرت جمعیت جوابگوی نیاز مردم نیست.


 آیت الله محسن مجتهد شبستری در مراسم رونمایی از پروژه های اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز و تجلیل از خبرنگاران فعالان این عرصه اظهار کرد: رسانه ها باید از از درج مطالب ناامیدکننده، التهاب آور، نامعتبر و تیترهای نامناسب، پرهیز و سعی کنند با نشر شایعات افکار مردم را ملتهب نکنند.

وی افزود: خبرنگاران باید صداقت را رعایت کنند؛ مبادا مطالبی که مطابق واقعیت نیست درج شود و افکار مردم ملتهب شود؛ همچنین لازم است اهالی رسانه در زمینه سلامت بیشتر فعالیت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان به ضرورت افزایش کلینیک ها و درمانگاه های سلامت اشاره کرد و گفت: در تبریز کلینیک های زیادی وجود دارد اما به دلیل کثرت جمعیت جوابگوی نیاز مردم نیست و بعضی درمانگاه ها آنقدر پرتراکم هستند که فرصت نظافت را هم ندارند.

وی تاکید کرد: در ایران 7 الی 8 درصد ناراحتی های قلب و عروق از کشورهای پیشرفته بیشتر است که به درمان نیاز دارند و در زمینه سلامت هر قدر اقدام شود باز هم کم است.

امام جمعه تبریز در پایان بیان داشت: نمک، فشار خون و سیگار سلامتی ایرانیان را تهدید می کند، مخصوصا در ایران میلیاردها نخ سیگار مصرف می شود که سم خطرناکی است؛ باید اهالی رسانه با فرهنگ سازی به تدریج مصرف سیگار را کاهش داده و به صفر نزدیک کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید