طراحی سایت
جمعه 29 دي 1396.
امروز:

مقاله ها

چند خبر از فرمانداری ویژه میانه

فرماندار شهرستان ویژه میانه با بیان اینکه رسیدگی به ورودی های شهر اولین خواسته من از شورای جدید بنابر تردد روزانه سه هزار مسافر در آن خواهد بود که  باید در اولویت قرار گیرد.
تقی خلفاپور روز شنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان محل دفن زباله را مشکل اساسی زیست محیطی در میانه عنوان کرده گفت: محل دفن زباله قبلی به دلیل نزدیکی آن به شهر و شهرک صنعتی ، با تلاش شهرداری و همکاری جدی عوامل اجرایی به محل جدید واقع در 13 کیلومتری مسیر میانه ، هشترود  انتقال یافت که از لحاظ زیست محیطی و ارزیابیهای آن مورد تایید بوده اما نواقص جزئی وجود دارد که امیدواریم شهرداری در جهت رفع آنها تلاش کند.
وی همچنین به مشکلات زیست محیطی فولاد میانه که باعث نگرانی شده  اشاره کرده افزود: امیدواریم با هماهنگی مسئولین شهرستانی و استانی طومار مشکلات فولاد  در حوزه محیط زیست  را با توجه به اجرایی شدن  طرح توسعه آن ببندیم.
وی از شهردار میانه خواست تا در جهت تامین رفاه حال همشهریان روند بی خطرسازی پسماندهای درمانگاهها ، بیمارستانها و آزمایشگاهه را ا با تجمیع آنها تا پایان سال 92 پیگیر باشد.
فرماندار شهرستان ویژه میانه اضافه کرد: کارخانه های گچ نیز مردم را به ستوه آورده که در این راستا باید با در نظر گرفتن منافع و ضرر این کار خانه ها منافع مردم را نیز مورد توجه قرار دهیم زیرا این کارخانه ها باعث  آلودگی منطقه و آبهای محیط زیست شده است .
شهردارمیانه نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته از راه اندازی زباله خانه جدید، تعریف بودجه برای آن  و تقویت سایت زباله خانه با تلاش و پیگیری فرماندار میانه و مجموعه شهرداری خبر داد.
جلیل خرده فروش در خصوص تفکیک زباله که تاکنون اقدامی برای تفکیک آن از مبدا صورت نگرفته گفت: با شرکتهای قدر بخش خصوصی وارد مذاکره شده ایم تا تفکیک زباله انجام شود.
وی اظهار کرد :در خصوص بحث کمپوست و اینکه تولید محصول آن با مواد اولیه بالای 200 تن باید صورت گیرد گفت: واحد سرمایه گذاری طرحها را از سرمایه گذاران گرفته و به زودی فراخوان  خواهیم داد.
خرده فروش در مورد پسماندهای عفونی که در صدا و سیما مطرح شده بود گفت: در بحث همکاری بیشتر از وظیفه ممکن قول داده ایم تا مشکلات را حل کنیم.
وی همچنین خواستار پرداخت سهم عوارض ضایعات آلاینده از سوی فولاد به شهرداری شد تا دراین زمینه هزینه شود.
----------------------------------------------------------------------------

دورشدن از مردم کفر نعمت استمدیرکل حفاظت  محیط زیست استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه مسئولیت فرصتی است برای خدمت رسانی به مردم گفت: دورشدن از مردم کفر نعمت و نزدیک شدن و خدمت رسانی به آنها شکر نعمت است.
دکتر رئیسی روز شنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان میانه با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست با توجه به محدودیت منابع افزود: ما می خواهیم تمامی نسلهای حال و آینده از منابع موجود بهره کافی را ببرند.
وی اظهار کرد : در حوزه محیط زیست از کارگروه مدیریت پسماندها انتظار داریم تا از تمامی توان شهرستان و استان بهره بگیرند زیرا محیط زیست به تنهایی پاسخگوی نیازها نمی باشد.
رئیسی به تولید روزانه 1200 تن زباله در سطح استان اشاره کرده گفت: آخرین روشها را برای دفن زباله انجام داده ایم اما تا پایان سال 92 بایستی تفکیک زباله را در خصوص این طلای کثیف انجام دهیم که لازم است بخش خصوصی را درگیر این کار کنیم.
وی خواستار توجه به مباحث زیبایی و آلودگی شهری و نیز جلوگیری از آلودگی بصری گردید.
مدیر کل حفاظت  محیط زیست استان  حل معضلات زیست محیطی را بنابرداشتن دانش فنی لازم نوعی حماسه  عنوان کرده گفت: حماسه یعنی از جان گذشتن و این حماسه بر ما تکلیف شده است.
وی اساس سیاستهای دولت را همراه بودن سازمانها و دستگاههای دولتی در کنار ملت ذکر کرد و گفت: ما اصل تعامل را به جای تقابل در برنامه هایمان قرار داده ایم که در این راستا فولاد هم باید با ما همراه بوده و در جهت معضلات زیست محیطی تمکین کند.

----------------------------------------------------------------------

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در تیپ 36

همزمان با سالروز رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)  محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور فرماندهان و کارکنان تیپ 36 پیاده مکانیزه میانه در محل مسجد الغدیر تیپ 36 میانه برگزار گردید در این مراسم ابتدا  تعدادی از قاریان برتر شهرستان میانه آیاتی را از کلام ا... مجید تلاوت نمودند و سپس حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا تاملی رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ضمن سخنانی فرمودند: قرآن میفرماید که همانا قرآن به راه و صراطی هدایت میکند که اقوم است و اقوم یعنی خیلی قوی ، کسی که اهل قرآن است در راه ایمان قوی است و اهل قرآن کسانی هستند که مطیع امر قرآنند و همین آموزه هایی که از قرآن و اهل و بیت داریم به همه انقلابیون و رهبر انقلاب این ندا را داد که این انقلاب را رهبری کند ...

روابط عمومی تیپ 36 پیاده مکانیزه میانه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید