طراحی سایت
جمعه 29 دي 1396.
امروز:

مقاله ها

ایجاد فرمانداری ویژه میانه از لحاظ سیاسی و اداری آثار مثبت دارد

' سیدبهلول حسینی ' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به مصوبه اخیر هیات دولت برای تبدیل فرمانداری میانه به فرمانداری ویژه، افزود: این مصوبه می تواند در جهت ارتقای جایگاه سیاسی، اداری و اجتماعی شهرستان منشاء اثر باشد.

وی اختصاص اعتبارات عمرانی خارج از بودجه های فرمانداری عادی را یكی از مهمترین امتیازات فرمانداری های ویژه اعلام كرد و گفت: با توجه به وسعت و اهمیت شهرستان میانه به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیت غرب كشور می توان از كمك های دولتی خارج از بودجه های معمول بهره مند شد.

حسینی كاهش هزینه ها و رفت و آمد به مركز استان را یكی دیگر از مزیت های ارتقای فرمانداری میانه به ویژه اعلام و اظهار كرد: با توجه به كثرت جمعیت در شهرستان میانه و لزوم مراجعه مردم برای برخی امور اداری به تبریز، با این مصوبه می توان از بار سفرهای معمول اداری به مركز استان كاست.

وی ارتقای فرمانداری میانه به ویژه را برای مردم این شهرستان مهم و بسیار با اهمیت برشمرد و افزود: مردم این منطقه از مدت ها قبل درخواست چنین مصوبه ای را داشتند كه با همكاری و توجه خاص دولت این امر محقق شد.

بر اساس مصوبه 29بهمن امسال و در نشست اعضای هیات دولت فرمانداری ویژه میانه به تصویب رسید.

شهرستان میانه با 190هزار نفر جمعیت در 178 كیلومتری تبریز مركز استان آذربایجان شرقی قرار دارد.

این شهرستان بر اساس آخرین تقسیمات كشوری دارای چهار بخش مركزی، تركمانچای، كاغذ كنان و كندوان، 17 دهستان و چهار نقطه شهری به نام های میانه، تركمانچای، آق كند و ترك است.

شهرستان میانه 403 آبادی دارد كه 50 آبادی آن خالی از سكنه است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید