طراحی سایت
جمعه 29 دي 1396.
امروز:

مقاله ها

تامین مسکن و شغل مناسب از شاخصه های اصلی افزایش سن ازدواج است

فرماندار میانه با بیان اینکه شاخصه های متعددی، ازدواج جوانان جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد ، تامین مسکن و شغل مناسب را از شاخصه های اصلی افزایش سن ازدواج جوانان عنوان کرد.
تقی خلفاپور در خصوص افزایش سن ازدواج گفت: آن چه امروز در جوامع اسلامی، خصوصاً جامعه ما، در عمل دیده می شود، متأسفانه برخلاف سفارشات اسلام است و آمارها از بالارفتن سن ازدواج حکایت دارد.
وی افزود: بنابر آمار ، میانگین سن ازدواج پسران از 24 سالگی و دختران از 18 سالگی در سال 75 به ترتیب به 26 و 22 سالگی در سال 80 رسیده است. در حالی که طبق آمار دیگری، میانگین سن ازدواج در پسران 33 و در دختران 28 سال می باشد.
وی افزایش سن ازدواج را سبب ایجاد مشکلات فراوانی در جامعه خواند و گفت: مشکلاتی چون از بین رفتن نشاط در جوانان، مبتلا شدن به وسواس زیاد در انتخاب همسر، افزایش اضطراب و نگرانی ، حالت بلاتکلیفی، از دست رفتن طراوت و زیبایی، ناامیدی و تصمیم به عدم ازدواج به خاطر کاهش میل به ازدواج، بی دقتی در انتخاب همسر خصوصاً در دختران، احتمال افزایش انحرافات، احساس سربار بودن در خانواده و ... جوانان ما را که گرانبهاترین ذخیره های کشورمان هستند، به چالش انداخته است.
فرماندار میانه تاکید کرد: بر همه مسئولان و دست اندرکاران مسائل اجتماعی واجب و لازم است به این مسئله به عنوان یک مشکل فوریتی نگاه کرده  و تمام همت و تلاش خود را برای رفع آن بکاربندند زیرا قرآن، در آیه ای تمام مسلمانان را به یاری جوانان برای تسهیل در امر ازدواج دعوت کرده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید