طراحی سایت
شنبه 29 مهر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه: دلسوزی و خدمت بی منت از سوی مدیران مهم و با ارزش است

امام جمعه میانه با بیان دستورالعمل حاکمیت مدیران در امور از دیدگاه امام علی(ع)، بیان کرد: یک مدیر یا فرمانده، برای رسیدگی به امورات و مشکلات زیردستان خود، نباید خدمت به آنان را بزرگ جلوه دهد و منتی در آن باشد زیرا دلسوزی و خدمت بی منت مهم و با ارزش است.

 حجت الاسلام محمدرضا حامدی در جلسه درس اخلاق مدیران اعضای شورای ادارای شهرستان که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد با اشاره به فرمایشات حضرت علی(ع) در نهج البلاغه مبنی بر حاکمیت فرماندهان و والیان افزود: «فرماندهان، زمامداران و حاکمان باید نسبت به صاحب منصبان و زیردستان خود، همانند والدین بر فرزندان باشند و یک پیوند عاطفی ایجاد کنند که خروجی آن سبب وفاداری آنها خواهد بود.

وی اضافه کرد: در سلسله مراتب اداری، در گزینش مدیران و در برقراری ارتباط بین مدیران، در مجموعه اداری و غیره  می تواند روابط خوب و حسنه ای حاکم باشد.

امام جمعه میانه در جمع مدیران اعضای شورای اداری شهرستان تاکید کرد: مدیر باید مدیریت را برای خدمت به دیگران بخواهد، نه وسیله ای برای حاکمیت و حکومت باید ابرازی برای خدمت باشد.

وی  با بیان اینکه اگر در کارهای خود، بزرگ و کوچک را در نظر بگیری، آن موقع زیردستان شما خیرخواه خواه خواهند بود اضافه کرد: اگر در انتخاب هر مدیر و مسئولی، با دقت گزینش نشود، عنان و اختیار جامعه از دست خواهد رفت و افرادی، صاحب منصب و پست های آن چنانی می شوند که به هیچ عنوان صلاحیت آن را ندارند.

حجت الاسلام حامدی ارتباط مدیران در محیط کاری را یک ارتباط عاطفی توصیف کرد و گفت: حضرت علی(ع) به مالک اشتر در کتاب نهج البلاغه می فرماید: بهترین فرماندهان و حاکمان تو کسانی هستند که به خوبی بتوانند به افراد زیردست خو خدمت کرده و مواسات داشته باشند، یعنی افردا پایین تر از خود را بر خودش مقدم بداند و از امکانات بیشتر برای نیروهایشان استفاده کند که به آن مدیر واقعی می گویند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید