طراحی سایت
دوشنبه 1 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه: زیبایی، تاثیرگذاری و ماندگاری از شاخصه های اصلی هنر می باشد

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه زیبایی، تاثیرگذاری و ماندگاری سه شاخصه اصلی هنر به شمار می رود افزود: اگر هنری با این سه شاخصه و در چارچوب قانون و مقررات ایجاد شود به پویایی و بالندگی هنر و  فعالیت هرچه بیشتر هنرمندان کمک خواهد نمود.

حمید شکری در جلسه ای با انجمنهای ادبی و هنری شهرستان با تاکید بر ارتباط بیشتر و هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با انجمنهای شهرستان  و شفاف سازی اعتبارات و بودجه های مصوب و تخصیصی به انجمنها از سوی این اداره گفت: دو قطبی بودن در حوزه فرهنگ و ارشاد را باید از میان برداشت.

وی مشکل مالی را مختص اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ندانسته افزود: تمامی ادارات و نهادهای شهرستان با این مشکل روبرو هستند اما با مدیریت صحیح و همکاری و تعامل تمامی عوامل و زیرمجموعه های ادارات و نهادها می توان برخی از مشکلات عمده را از سر راه برداشت.

شکری با بیان اینکه امکانات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه کم نیست و می تواند با در اختیار گذاشتن این امکانات به هنرمندان شهرستان بر وسعت میدان عمل هنرمندان و انجمنهای ادبی بیافزاید و انجمنها نیز می توانند دست در دست هم به پیشبرد اهداف متعالی فرهنگ و هنر شهرستان کمک کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: جزیره ای عمل کردن سبب بروز مشکلات بسیاری در تمامی حوزه هاست اما همدلی، وحدت و یکپارچگی باعث انجام امور و پیشبرد آن به سمت اهداف متعالی شهرستان است.

فرماندار ویژه میانه ایجاد محلی برای ارائه آثار هنری را باعث ایجاد انگیزش در هنرمندان عنوان کرده افزود: در سطح شهر نمایشگاههایی به صورت موقت و دائمی در چند نقطه از شهر دایر خواهد شد که چند محل نیز برای هنرمندان در نظر خواهیم گرفت.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه دولت تدبیرو امید در جهت ایجاد نشاط اجتماعی و انبساط روحی مردم  گامهایی برداشته افزود: انجمنهای فرهنگی و هنری و ادبی شهرستان نیز باید در این خصوص با اجرای برنامه ها، جشنواره ها و همایشهای مختلف در چارچوب قوانین اقدام کنند.

محمدرضا مشایخی به مطالبات فرهنگی مردم در مراجعه های حضوری به فرمانداری اشاره کرده افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه بعنوان متولی امور فرهنگی و هنری باید با ارائه برنامه مشخص سالانه و ارائه مسائل و راهکارهای لازم به صورت تخصصی به پویایی و فعالیت هرچه بیشتر انجمنهای شهرستان کمک کند.

وی به دعوت از مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای آتی برای بررسی مسائل و مشکلات این حوزه در شهرستان میانه اشاره کرده افزود: انتظار می رود تمامی انجمنها و کارگروههای فرهنگی و هنری شهرستان به صورت تخصصی برای این جلسه نسبت به احصاء مشکلات، کمبودها ، راهکارها و پیشنهادهای لازم اقدام کرده و  به اداره مربوطه ارائه دهند .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه نیز در این جلسه با ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد اداره با بیان اینکه اعتبارات مصوب و تخصیصی فرهنگ و هنر شهرستان جوابگوی برنامه های فرهنگی و هنری نیست افزود: ریشه بسیاری از مشکلات موجود به کمبود اعتبار و امکانات مربوط می شود که در صورت تامین و تجهیز امکانات و نیز با تعامل و همراهی انجمنها شاهد برطرف شدن این مسائل خواهیم بود.

شعبانعلی حقی گفت: این اداره در جهت ایجاد نشاط اجتماعی هرچه بیشتر مردم شهرستان از هیچ فعالیتی دریغ نکرده و در این خصوص تمامی برنامه ها از انجمنها دریافت و به اداره کل استان جهت تصویب و تامین اعتبار ارائه شده تا اجرایی شود.

در این جلسه مسوولین انجمنهای ادبی، فیلم، تئاتر، خوشنویسی، عکاسی و موسیقی شهرستان به بیان مسائل ، مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

مشکل مالی و امکانات، ایجاد محلی برای فروش محصولات هنری هنرمندان شهرستان، تجلیل از هنرمندان، شناسنامه دار شدن عکاسان شهرستان برای عکاسی از مناسبتها و مراسمات مختلف در شهرستان، جذب خیرین فرهنگی و هنری در شهرستان، محدودیت فضاهای فرهنگی و هنری، ایجاد کتابخانه های تخصصی و حمایت از هنرمندان از جمله مسائل و پیشنهادهای مطرح شده از جانب مسوولین انجمنها بود.  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید