طراحی سایت
جمعه 28 مهر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه:
ممنوعیت خرید و مصرف کالاهای خارجی در درجه اول متوجه دولتمردان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از ستاد برگزاری نماز جمعه، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین حامدی امام‌جمعه میانه در خطبه‌های نماز عبادی –سیاسی امروز ۱۰ اردیبهشت‌ماه در جمع پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر با اشاره به این موضوع که جهل و نادانی به‌مانند تاریکی و ظلمات و نقصی برای انسان است، افزود: عدم آشنایی و آگاهی به مسائل دین مبین اسلام باعث شده است که امروز دشمنان نظام و اسلام ازجمله داعش نهایت سوءاستفاده را این قضیه ببرند.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه عزت و اقتدار در سایه جهاد درراه خدا به دست خواهد آمد، اظهار داشت: کسانی با قرآن و دین خدا مخالفت می‌کنند هیچ شناختی نسبت بدان ندارند.

حجت‌الاسلام حامدی بر لزوم شناخت معارف دینی و مبانی اسلام ناب محمدی(ص) در منطقه و جهان به‌منظور مقابله با تلاش دشمنان در ایجاد اسلام هراسی و جلوگیری از خشونت تأکید کرد.

وی با اشاره به‌روز ملی خلیج‌فارس در ۱۰ اردیبهشت‌ماه، افزود: بعد از عدم توفیق استعمار پیر در برخی برنامه‌ها و توطئه‌های شوم در منطقه دست به تحریف نام خلیج همیشه فارس زدند.

خطیب جمعه میانه با اشاره به سالروز شهادت شهید آیت‌الله مطهری در سال ۵۸، و آغاز ترور شخصیت‌های تأثیرگذار بعد از پیروزی انقلاب، افزود: شهادت بزرگوارانی همچون شهید مطهری باعث خیروبرکت و بقا و تأثیرگذاری نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

حامدی، افزود: توصیه می‌شود دانش آموزان و دانشجویان از آثار بجا مانده از این استاد بزرگوار نهایت استفاده را ببرند.

وی با تبریک روز معلم خدمت تمامی تلاشگران عرصه علم و آموزش، اظهار داشت: نقش و جایگاه معلم  در چگونگی تربیت یافتن فرزندان این مرز و بوم بسیار مهم و حساس است.

امام‌جمعه میانه بابیان این موضوع که دانش آموزان امروزی با محیط کار و اجتماع زیاد آشنا نیستند، افزود: آموزش‌های غلط و بی‌فایده مطالب درسی اضافه در قالب کلاس‌های فوق‌برنامه باعث شده تا دانش آموزان از محیط کار عملی  دور بمانند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حامدی همچنین با تبریک روز کاروکارگر، افزود: تلاش و کار در اره کسب روزی حلال در دیدگاه اسلام به منزله جهاد در راه خداست.

وی افزود: تقویت تولید داخلی در شرایط تحریم نیز ممکن است و در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل می بایست با تکیه بر نیروهای کار داخلی در این راستا قدم های جدی برداشته شود.

حامدی گفت: استحکام نظام اقتصادی داخلی در مذاکرات با کشورهای غربی تاثیر گذار است.

 وی با بیان اینکه دولت نباید از کالاهای خارجی استفاده کند، خاطرنشان کرد: با خرید اجناس خارجی روند و اشتغال کارگران خارجی و بیکاری کارگران داخلی را رقم خواهد زد.

وی خواستار توجه جدی دولتمردان در بحث مبارزه با قاچاقچیان و باندهای بزرگ کالا و سوخت در کشور شد.

امام جمعه میانه با اشاره به آغاز طرح امنیت اخلاقی و جو سازی رسانه ها، افزود: اگر قرار باشد هنجار شکنی در جامعه مد شود زندگی برای هیچ کس مقدور نخواهد بود.

حامدی با اشاره به بحث وضعیت سد معبر و تلاش های صورت گرفته در این راستا، افزود: متاسفانه نبود نظارت و برخورد کافی و عدم رعایت از سوی مغازه داران در ماه های اخیر بخصوص ایام عید، دوباره چهره زشتی از شهر در مقابل دیدگاه مهیمانان به نمایش گذاشت.

خطیب جمعه میانه با اشاره به کارشکنی های متعدد دستگاه های متولی از جمله شهرداری میانه بر لزوم برخورد قاطعانه با متخلفین تاکید کرد.

وی افزود: همشهریان با ایجاد کمپین متخلفین سد معبر، نباید از کسانی که فرهنگ شهر را زیر پا می گذارند خرید انجام بدهند.

 حامدی همچنین بر لزوم مشارکت های مردمی در جهت کمک به مرکز نگهداری از معلولین ذهنی امام علی (ع) میانه تاکید کرد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید