طراحی سایت
دوشنبه 1 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

شکری: ایجاد کارآمدی و بهره وری در منطقه مهمترین ضرورت اقتصاد مقاومتی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه تاکید کرد: ایجاد کارآمدی و بهره وری در منطقه مهمترین ضرورت اقتصاد مقاومتی است.

حمید شکری در اولین جلسه شورای اداری بخش کندوان میانه در سال جاری با بیان اینکه نظامهای موفق نظامهایی هستند که مشروعیت و کارآمدی داشته باشند افزود: نظام ما از نظر مشروعیت مشکلی نداشته و تنها مشکل کارآمدی  است که باید با دید و تفکر جدید به کارآمدی هرچه بیشتر نظام با مقاومتی نمودن اقتصاد بنابر تاکید مقام معظم رهبری کمک کنیم.

وی اذعان کرد: با توجه به ازدیاد دشمنان نظام و بهانه تراشیهای آنان برای اعمال تحریمهای گوناگون بر علیه ایران باید برای برآوردن منویات رهبری به تولیدات داخل و حمایت از آن بپردازیم تا به این وسیله اقتصاد کشور مقاومتی شده و از اقتصادی وابسته به اقتصادی مستقل تبدیل شود.

شکری با بیان اینکه مشکل کشور ما در ضعف فرهنگ کار و تطبیق خود با تحولات سریع در جهان است اظهار امیدواری کرد که با تشکیل قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی در شهر و به تبع آن در بخشها و تقویت و تحکیم این تشکلهای منطقه ای افزود: از بخشدارات انتظار می رود کلیه جلسات کارگروهها را در بخشها تشکیل داده و بر حسب نیاز  از ادارات شهرستان برای حضور در بخشهادعوت بعمل آورند.

فرماندار ویژه میانه اعتبارات، پتانسیل مردمی و استفاده از مشارکت آنها در عمران و توسعه مناطق با ترویج فرهنگ خودیاری و مشارکت در روستاها، بخشها و شهرها، منابع دهیاریها و امکانات اداری را از جمله زمینه های لازم برای حرکت در جهت توسعه اقتصاد و مقاومتی نمودن آن عنوان کرد.

وی رفع بوروکراسی اداری و انجام امور اداری سرمایه گذاران توسط خود ادارات، ایجاد تحول و تغییر نگرش در دیدگاه و عملکرد خود را سبب جلب و جذب سرمایه گذاران و افزایش اشتغالزایی عنوان کرد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه میانه از تخصیص 501 میلیاردو 200 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک، دارائیها، ملی استانی شده، 2 درصد درآمد نفت، منابع داخلی دستگاهها و ماده 180 در بخش کندوان میانه خبرداد.

مهدی مشایخی به تخصیص 68 درصدی اعتبارات در بخش کندوان اشاره کرده گفت: در این بخش از محل تمامی اعتبارات پروژه هایی از قبیل ساختمان، خط انتقال و شبکه آبیاری سد گرمی چای، نگهداری راههای روستایی، اجرای طرح هادی در 7 روستای بخش، احداث و بهسازی کانالهای آبیاری عمومی، اجرای سد حاج خلیل، مطالعه و اجرای پایاب سد صومعه کبودین و آونلیق، احداث مرکز بهداشتی درمانی ایشلق و بسیاری از طرح های دیگر به اجرا رسیده و یا در حال اجراست.

بخشدار کندوان نیز در این جلسه از عوامل تلاشگر بخش کندوان در برگزاری انتخابات سال 94 که در کمال صحت و سلامت برگزار شده و همچنین از حمایتها و همراهی فرماندار ویژه شهرستان میانه در خصوص مسائل امنیتی، اجتماعی و سیاسی انتخابات و حضور ایشان در بخش کندوان برای بررسی و حل مشکلات بخش تقدیر و تشکر نمود.

رسول یعقوبی به برگزاری 70 جلسه مختلف در طول سال 94 در بخش کندوان اشاره کرده افزود: در سال 94 توسط دهیاریها پروژه های مختلفی از محل اعتبارات دهیاریها و شرکت تعاونی دهیاران اجرا شده است.

وی بیکاری، کمی درآمد مشکلات ارتباطی  و آب شرب روستایی را از مهمترین مشکلات بخش عنوان کرده افزود: برخی از روستاهای زیر 20 خانوار نیز با اعلام مشارکت خود خواستار شن ریزی راههای روستایی خود شده اند که امیدواریم با عنایت اداره راه و شهرسازی شاهد شن ریزی این راهها باشیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید