طراحی سایت
دوشنبه 1 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: یکی از دغدغه های جامعه ما تقویت موضوعات فرهنگی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه تقویت موضوعات فرهنگی یکی از دغدغه های جامعه ما به شمار می رود بر حل مسائل فرهنگی با ارائه راهکارها و برنامه ریزی مناسب تاکید کرد.

 محمدرضا مشایخی درنشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در بخش کاغذکنان میانه بابیان اینکه زندگی امروزی انسانها ناخواسته و برای تسهیل امورات به طرف صنعتی شدن می رود افزود: فضاهای مجازی، اینترنت و انواع نرم افزارها برای دسترسی آسان به موضوعات و مسائل مختلف جزو زندگی مردم شده اما این را باید بدانیم که فرهنگ جامعه ما متفاوت از دیگر فرهنگهاست و این تفاوت در جامعه نمود خاصی دارد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع کتابخانه و کتابخوانی از مهمترین موضوعات فرهنگی در کشور به شمار می رود افزود: کتابخانه و کتابخوانی با ارتقای سطح دانش و انتقال اطلاعات، فرهنگ و تمدن و سایر تبعات مثبت مرتبط است که می تواند خارج از فضاهای الکترونیکی، مجازی و دیجیتالی بیشتر مثمر ثمر واقع شود.

مشایخی ارتقای سطح کمی و کیفی و مناسب سازی فضای کتابخانه ها را از جمله موارد مهم برای رسیدگی و توجه از سوی اعضای انجمن عنوان کرده گفت: رفع نیازهای کتابخانه ها و اصول نیم درصد که از سوی شهرداری و اعضای شورای شهر تعهد شده باید در راس امور مورد پیگیری قرار گرفته و مساعدت مصوب شده در جلسه از سوی انجمن نیز باید در راستای رفع نواقصات و توسعه فضاهای کتابخانه ها تامین شود.

وی به احصای 14 مورد از مسائل کتابخانه های عمومی طی بازدیدهای دوره ای اشاره کرده خواستار توجه و رسیدگی به صورت تخصصی شده بر ترویج نقش کتابخانه ها و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه با بستر سازی مناسب تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید