طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه:
ساکتین در مقابل فتنه، تقصیری کمتر از فتنه گران ندارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از ستاد برگزاری نماز جمعه میانه ، حجت الاسلام حامدی ، امام جمعه میانه در خطبه های نماز جمعه امروز، به بیان نکاتی درمورد چگونگی روابط والدین و فرزندان با یکدیگر و حقوق ایشان بر عهده هم پرداخته، یکی از مهمترین دلایل بروز برخی مشکلات در جامعه را بروز مشکل بین والدین و فرزندان عنوان نمود.

حجت الاسلام محمدرضا حامدی، اطاعت مطلق فرزند از پدر به استثنای فرمان به ارتکاب گناه و بروز خسارت جبران ناپذیر، خطاب ندادن پدر به اسم توسط فرزند، راه رفتن فرزند پشت سر پدر، نشستن فرزند در مجلس پس از نشستن پدر و انجام رفتارهایی از جانب فرزند که موجب لعن و نفرین والدین نگردد را از حقوق والدین بر عهده فرزندان برشمرده، وعده داد در خطبه های آتی نماز جمعه به تفصیل از دیگر حقوق والدین و فرزندان سخن گفته شود.

امام جمعه میانه در خطبه دوم با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته بسیج و برگزاری برنامه ها و مراسم مختلف در سراسر کشور، دیدار جمعی از بسیجیان و فرماندهان بسیج با رهبر معظم انقلاب را مهمترین برنامه هفته بسیج عنوان کرده، به تشریح گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در این دیدار پرداخت.

وی با اشاره به فرمایش رهبری و توصیف بسیج به عنوان یک" گنج بی انتها "، پشتوانه مردمی و برخاستن از بطن جامعه و ملت را دلیل اصلی این توصیف عنوان نموده، افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، " بسیج، از خاکریزهای مستحکمی است که نباید آن را سست کرد " و حضور و ورود بسیج در هر عرصه ای توفیق و کارنامه درخشانی را داشته است.

حجت الاسلام حامدی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب در این دیدار که " عده ای بسیج را به تندروی و افراط متهم می کنند و این تکمیل کننده پروژه نفوذ است." گفت: این حرفها حرفهایی وارداتی است و باید به هشدار مهمی که رهبر معظم انقلاب اخیرا بر آن تاکید ویژه ای دارند توجه جدی شود.

امام جمعه میانه با بیان اینکه نباید بحث نفوذ مورد بی توجهی قرار گیرد، از نقشه های پیاپی و طراحی های دشمنان درباره این پروژه خبر داده افزود: نفوذ مدنظر دشمنان، نفوذ جریانی است که همان شبکه سازی در درون ملت با استفاده از هر ابزاری از جمله پول و جاذبه جنسی می باشد تا اعتقادات، باورها و مبانی ملت را تغییر داده و پروژه براندازی را در رنگ و لعابی دیگر پیاده کنند.

وی افزود: این سخن که دشمن دست از براندازی نظام برداشته باورپذیر نیست و برخی ساده لوحان اعم از مسئول و غیرمسئول آن را باور کرده اند درحالیکه دشمنان با پیاده سازی برنامه هاشان از جمله تغییر سبک زندگی، در پی براندازی نرم هستند و براندازی نظام در واقع همان تغییر تدریجی باورها و اعتقادات  مردم است  که باید نخبگان و تصمیم گیرندگان به این موضوع توجه خاص داشته باشند و وظیفه و تکلیف بسیج، بصیرت زایی و ایجاد آگاهی هم در میان خود و هم در جامعه است.

حجت الاسلام حامدی با اشاره به روز نیروی دریایی، ضمن تقدیر از زحمات و حماسه آفرینی های آنان به نقش مهم این نیرو در دوران جنگ و پس از جنگ پرداخته، حضور مقتدرانه آنان در مرز های آبی کشور و دفاع از سرمایه ها و امکانات مملکت را ارزشمند خواند.

امام جمعه میانه با اشاره به روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، دستیابی به هر توفیقی را منحصر به مبارزه مردم مظلوم فلسطین با اشغال گران صهیونیست در انتفاضه عنوان کرده، ایران را تنها حامی تمام قد مردم فلسطین عنوان کرده، دلیل این حمایت ها را دستور الهی و دینی بودن و داشتن نگاه اعتقادی و تکلیفی نسبت به این موضوع و نیز تاکیدات صریح رهبر معظم انقلاب بیان کرد.

حامدی سالروز شهادت آیت ا... مدرس و روز مجلس را برای بیان مسائلی در رابطه با آگاهی مردم در رابطه با شناخت اصلح ترین افراد برای انتخاب آنان جهت حضور بعنوان نماینده مجلس، فرصتی مغتنم شمرده و به بیان مطالب در این خصوص با استناد به ویژگی های بارز آن شهید پرداخت.

وی با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی عرصه مهمی است که پیش رو داریم و مجلس جایگاه رفیع و عصاره ملت و انقلاب است که باید مردم در انتخاب فرد اصلح برای ورود به آن دقت و حساسیت بالایی داشته و ملاک های صحیح داشته باشند، داشتن روحیه سازش ناپذیری در برابر ظلم، شجاعت، عدم محافظه کاری، تیزبینی و قدرت تشخیص توطئه ها، زهد، قناعت و و پرهیز از دنیا زدگی را از شاخصه های مهم یک نماینده مجلس برشمرد.

امام جمعه میانه در ادامه، شاخصه های یک مجلس انقلابی را پایگاه مستحکم بودن برای دفاع از اسلام و انقلاب عنوان نموده، گفت: حرکت محافظه کارانه برازنده مجلس اسلامی نیست و مجلس باید مانع انحراف بوده و اولین مکانی باشد که هرجا انحرافی مشاهده شد، در مقابل آن موضع گیری کند.

وی استکبار ستیزی را یکی دیگر از ویژگی های شاخص مجلس نام برده، گفت: مجلس نباید به کانون های قدرت و ثروت وابستگی داشته باشد و مردم باید این ملاک  را مورد توجه ارزیابی شان داشته باشند که  در مورد هر کاندیدایی بحث حامی مالی انتخاباتی بر او مطرح است و در تبلبغاتشان ریخت و پاش می کنند، از جمله بهترین راه تشخیص فرد اصلح . غیر اصلح است زیرا هزینه های آنچنانی که حامیان تامین می کنند، انتظارات آنچنانی را در پی دارد و هر شخصی که اینگونه تبلیغ می کند، قبل از ورود به مجلس امضا و تعهد داده است؛ لذا به هیچ عنوان صلاحیت ورود به مجلس را ندارد.

حامدی با بیان اینکه برخی از کاندیداها و نمایندگان هنوز هم بر موضوع فتنه 88 و عاملان فتنه گر آن مردد هستند، مرز بندی شفاف را یکی از شاخصه های فرد اصلح خوانده، گفت: دو راهی مهمی را سپری کردیم و ساکتین در مقابل فتنه، تقصیری کمتر از فتنه گران ندارند.

امام جمعه میانه با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی و حرکت بی نظیر و استثنایی زائران امام حسین (ع) به عراق و حضور در این مراسم، ایجاد سوال در اذهان دشمنان،  بیگانگان و برخی رسانه هایی که دیدگان خود را بر عظمت این حرکت بزرگ بسته و سانسور می کنند، که چرا  و چه جاذبه ای با وجود این همه خطرات احتمالی و مشکلات و کمبودها این مراسم بصورت خودجوش برپا می گردد، گفت: انسانهای آزاده به دنبال جواب این سوالات هستند و بعد از اربعین سال گذشته برخی اقدام به تعیین مذهب و تغییر دین کرده اند و این برکت حرکت امام حسین (ع) است.

 حامدی گفت: چرا این رسانه ها، حرکت های نادرست و ناچیز عده ای قلیل را با نام شیعه به دنیا مخابره و معرفی کرده ولی در مقابل این اجتماع باشکوه سکوت و مخفی کاری را پیشه می کنند؟

وی با اشاره به روز قانون اساسی از آن به عنوان میثاق ملی یاد کرده، عمل مسئولانه، مخلصانه و پایبندی به قانون را سبب پیشگیری از بروز مشکلات در جامعه عنوان کرد.

امام جمعه میانه با اشاره به روز معلولین، مدنظر قراردادن وضعیت معلولین در مبلمان و طراحی های شهری و اماکن عمومی و ادارات را یکی از درخواست های به حق این قشر عنوان کرد.

حجت الاسلام حامدی در پایان با اشاره به برگزاری سومین اجلاس کشورهای صادر کننده گاز با حضور 17 کشور در تهران، آن را مهم خوانده، گفت: مهمتر از این اجلاس، حواشی آن که همان دیدار تفصیلی دو ساعته پوتین رئیس جمهور روسیه با مقام معظم رهبری بود که در آن ضمن تمجید موضع گیری روسیه در قبال سوریه، نکاتی چون نقشه های خطرناک آمریکا در منطقه را متذکر شدند و توصیه هایی از سوی ایشان مطرح شد که راهگشا بوده و ما باید مورد استفاده قرار دهیم.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید