طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

قلم ابزاری برای بیان حق لطفا قافلانی ها بخوانند...


چند روزی است که مطالبی سراسر توهین و افترا و بعضا بی ادبانه از اهل رسانه محترم آقای حسن زاده چه در سایت های خبری میانه و چه در هفته نامه قافلان منتشر میشود که دور از شان یک قلم به دست میباشد. چند سوال ذهنم را مشغول خود کرده است...

آیا رسالت ایشان خبر نگاری است یا خبر سازی؟؟؟؟؟

آیا ارسال مطالب با بکار بردن الفاظی چون رانت خوار و ... مصداق بارز تهمت و افترا نیست؟؟؟

ای قلم به دستان، من مانده ام در عوض حمایت از حقیقت امر (که حمایت از طرف اتهام خورده و زحمت کش شهرمان است) از عمل ضد آن که کار قبیحی است (بهتان زدن ، بی ادبی و به کاربردن الفاظ زشت که در شان یک اهل رسانه نیست) به حمایت بر خواسته اید؟

مگر نه اینست قلم و قلم به دستان در عرصه های مختلف باعث روشنگری و تنویر افکار عمومی بوده و هستند؛ پس لااقل شما اصل رسالت قلم را فراموش نکرده و از حقیقت حمایت کنید. مغرضانه ننویسید که دیگر اهل قلم به زیر سوال می رود.

قلم مقدس است و قلم به دست محترم ولی به قول ریاضی دانان برعکس هم دارد؛ اگر قلم به دست نا اهل باشد و از گفته هایی که از ائمه معصومین به ما رسیده که (غیبت نکنید و تهمت نزنید) پرهیز نکند، مصداق نا اهل و تهمت زن برازنده اوست.

میخواهم برادرانه به آقای حسن زاده و دوستان قافلانی بگویم که لا اقل چند حدیث را با هم مطالعه کنیم. می دانم که خالی از لطف نخواهد بود.

قال الامام علی - علیه السلام - : لا قحَةَ كَالبُهتِ.«غرر الحكم، ح 4438»امام علی - علیه السلام - فرمود: هیچ بی شرمی و وقاحتی چون بهتان زدن نیست.

قال الامام الصادق - علیه السلام - : إنَّ مِنَ الغِیبَةِ أَن تَقُولَ فی أَخِیكَ مَا سَتَرَهُ اللهُ عَلَیهِ، وَ إنَّ مِنَ البُهتَانِ أَن تَقُولَ فی أخیكَ مَا لَیسَ فِیهِ.«بحار الانوار، ج 2، ص 248»امام صادق - علیه السلام - فرمود: غیبت آن است که در مورد برادرت آنچه را خدا پوشانده بیان کنی و بهتان آن است که آنچه در او نیست را به او نسبت دهی.(واقعا چه توجیهی برای نسبت دادن رانت خواری به نماینده یک شهر داریم)

قال رسول الله - صلی الله علیه و آله - : من بَهَّتَ مُؤمِناً أو مُؤمِنَةً أو قَالَ فِیهِ مَا لَیسَ فِیهِ أقَامَهُ اللهُ تَعَالی یَومَ القِیَامَةِ عَلَی تَلٍّ مِن نَّارٍ حَتَّی یَخرُجَ مِمَّا قَالَهُ فِیهِ. «بحار الانوار، ج 75، ص 194»پیامبر خدا - صلی الله علیه و آله - فرمود: هر كس به مرد یا زن مؤمن بهتان زند یا درباره او چیزی بگوید كه از آن مبراست خداوند در روز رستاخیز وی را بر تلّی از آتش نگه دارد تا از حرف خود درباره او برگردد.

من از دوستان و همشهریان عزیزم خواهشمندم که کورکورانه مطلب ننویسیم، مطمئن شویم و سپس قلم به دست بگیریم و اهل روشنگری باشیم.

الحمدلله نعمت بسیار گرانقدری با سرمایه گذار بسیار محترم(نه رانت خوار) و تلاشهای سه ساله آقای دکتر مددی یکی از نمایندگان تلاشگر وطنمان نصیب شهر عزیزمان میانه شده است. خواهش میکنم از هر کسی که هر کار کوچک و بزرگی برای شهرمان انجام داده تشکر کنیم و نقد کم کاری های مسئولان عزیزمان را با معنای صحیح آن انجام دهیم. آقای حسن زاده عزیز من خجالت میکشم بنویسم که شما عزیز شهرمان معنی و مفهوم این کلمات را نمیدانید ولی میترسم بنویسم که میدانید و زشت مینویسید که آنگاه خدایمان از کار شما رضایت نخواهد داشت.

خبر نگاری کنیم نه خبر سازی که خدایی نکرده مصداق بهتان زن نباشیم.

مهرگو - یک همشهری

دیدگاه‌ها  

اکبر طهماسبی
0 #2 اکبر طهماسبی 1394-09-07 21:36
تفاوت اهل قلم واقعی با کسانی که از قلم برای مقاصد خاص دیکته شده استفاده می کنند در این مواقع مشخص می شود.
نقل قول کردن
علیرضا 66
0 #1 علیرضا 66 1394-09-07 09:54
بسیار عالی
کاش کمی به روایات و احادیث امامان بزرگوارمان دقت می کردیم آن موقع بسیاری از مشکلات به وجود نمی آمدند
قال الامام علی - علیه السلام - : لا قحَةَ كَالبُهتِ.«غرر الحكم، ح 4438»امام علی - علیه السلام - فرمود: هیچ بی شرمی و وقاحتی چون بهتان زدن نیست.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید