طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار میانه بر خوداتکایی و خودکفایی بخش کشاورزی تاکید کرد


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر تولید محصولات استراتژیک از جمله گندم و خوداتکایی و خودکفایی در حوزه کشاورزی تاکید کرد.
حمید شکری روز سه شنبه در آیین بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی در حضور مسوولین شهرستان و جمعی از کشاورزان و تولیدکنندگان افزود: باید از اراضی زراعی و باغی به منظور افزایش تولید حفظ و نگهداری کرد.
وی با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی و با اشاره به اهمیت این بخش و نقش آن در عرصه تولید و اشتغال، تاکید کرد: باید با مهندسی کردن تولید درآمد کشاورزان و تولیدکنندگان را افزایش داد.
شکری، توسعه آبیاری تحت فشار و تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک در شهرستان برای تامین امنیت غذایی مردم را خواستار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه نیز در این جلسه به برنامه ها و سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در زمینه افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی شهرستان با بسیج کلیه کارکنان و با توانمندسازی کشاورزان و بهره برداران و ارتقاء سطح علمی و فنی آنها و به یاری خدا در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی خواهد توانست دغدغه های مقام معظم رهبری را در راستای اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند.
شهرام ایرانی پور بر استفاده بهینه از آب و اجرای آبیاری تحت فشار از جمله در پایاب سدهای خاکی شهرستان، با توجه به کاهش بارندگی ها و کاهش منابع آبی شهرستان تاکید کرد.
در پایان از هشت نفر تولیدکننده برتر زیربخش های کشاورزی این شهرستان با اهدای هدایایی تقدیر شد.
*** آبیاری قطره ای در 400 هکتار از اراضی شهرستان میانه به بهره برداری رسید
 24 میلیارد ریال اعتبار اجرای این پروژه ها از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری سال 93 طرح های ملی بصورت بلاعوض از سوی جهاد کشاورزی تامین و پرداخت شده است.
همچنین روز سه شنبه، پروژه آبیاری قطره ای در روستای زرنکش بخش کندوان میانه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه و مسوولین شهرستانی و بخش کندوان در سطح 6 هکتار بصورت نمادین افتتاح و به بهره برداری رسید.
با اجرای این طرحهای آبیاری به صورت مستقیم برای 400 نفر اشتغالزایی شده است.
لازم به ذکر است 85 درصد از هزینه اجرای آبیاری تحت فشار از سوی دولت به صورت بلاعوض به باغداران و کشاورزانی که اقدام به این امر نمایند پرداخت می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید