طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

شکری در دیدار با اهالی رسانه:
رسانه بهترین اهرم کنترل و نظارت بر جامعه است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه اگر رسانه ها و مطبوعات در جامعه به واقعیات بپردازند از خطاها و کم کاریها در جامعه جلوگیری می شود افزود: رسانه ها بهترین اهرم کنترل و نظارت بر جامعه هستند.
حمید شکری در نشستی با اصحاب رسانه در شهرستان میانه با اذعان بر اینکه تمامی رسانه ها بر پایه اهداف و اعتقادات خاصی شکل یافته اند افزود: حفظ منافع ملی، حفظ وحدت و ایجاد روحیه نشاط و فرهنگ سازی که از اهداف کلان کشور محسوب می شوند باید معیار اصلی و از اهداف مهم رسانه ها و مطبوعات باشد.
وی تاکیدکرد: اگر مطبوعات هدفمند حرکت کرده و فضای مطبوعاتی را رعایت کنند هیچ مسوولی حق حرکت و اقدام قانونی بر علیه آنها را نخواهد داشت.
شکری با تاکید بر حمایت همه جانبه فرمانداری ویژه میانه از ایجاد هرگونه تشکل مردمی در قالب NGO  افزود: اگر اهالی رسانه و مطبوعات شهرستان نیز به ایجاد تشکل صنفی از جمله خانه مطبوعات اقدام کنند از حمایت همه جانبه فرمانداری ویژه میانه و دیگر نهادها و ارگانها در همه حوزه ها از جمله در مباحث  بیمه و مسکن برخوردار خواهند شد.
وی با بیان اینکه حمایت از مطبوعات محلی از جمله اهداف شهرستان است افزود: در بحث تامین مالی این مطبوعات سعی در تقسیم عادلانه آگهی های دولتی و ثبتی در بین مطبوعات خواهیم داشت.
فرماندار ویژه میانه بر ضرورت همکاری ادارات و نهادهای شهرستان با رسانه ها تاکید کرده افزود: در راستای جلب همکاری ادارات به انسجام هر چه بیشتر روابط عمومیهای ادارات و تعامل هرچه بیشتر آنها با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان اقدام خواهیم نمود و در این خصوص نظارت خود را افزایش خواهیم داد.
وی افراط و تفریط و خشونت را از آفتهای بزرگ مطبوعات خوانده افزود: خوشبختانه در شهرستان میانه روحیه تعامل بالابوده و فضای آرامش در بین مطبوعات حاکم است که امیدواریم با حفظ این روحیه و آرامش، مطبوعات و رسانه شهرستان به جایگاه واقعی خود دست یابد.
شکری برخورد مناسب و مساوی با رسانه های شهرستان از سوی ادارات و ارگانهای شهرستان را نیازمند اصلاح خوانده افزود: در مطبوعات نیز نباید وابستگی به شخص یا جناح سیاسی خاصی وجود داشته باشد بلکه آنها  باید بیشتر به مصالح عمومی، نیازها و دغدغه های مردم بپردازند.
وی  از زحمات اصحاب رسانه و قلم شهرستان در جهت آگاهی دهی و اطلاع رسانی به مردم برای رفع مسائل و مشکلات موجود تقدیر کرده خواستار همراهی، حمایت و تعامل هرچه بیشتر آنها برای رشدو توسعه شهرستان شد.
در این جلسه اصحاب رسانه و قلم شهرستان نیز با بیان مسائل و مشکلات خبرنگاران، حمایت و همراهی فرمانداری ویژه میانه و دیگر نهادها و ارگانهای شهرستان را خواستار شدند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید