طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

کرمی به المپیک برزیل می‌رود؟


یوسف کرمی در رقابت‌های بین‌المللی کشور آلمان در وزن 87- کیلوگرم، در دور اول استراحت داشت، سپس لهستان را 15 بر 5 شکست داد و در دومین مبارزه تکواندوکار قزاقستان را با نتیجه 11 بر یک برکنار کرد؛ در مرحله نیمه‌نهایی حریف آلمانی از ادامه مسابقات انصراف داد و کرمی راهی فینال شد.

کاپیتان تیم ملی در فینال، نماینده کانادا را با نتیجه 5 بر 3 شکست داد و به مدال طلا دست یافت؛ پیش از وی نیز فرزاد عبدالهی دیگر تکواندوکار میانه‌ای تیم ملی ایران به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافته بود.

یوسف کرمی در اواخر اسفند‌ماه گذشته در تورنمنت بین‌المللی هلند نیز به مدال برنز دست یافته بود.

تورنمنت بین‌المللی تکواندوی آلمان با حضور 865 تکواندوکار از 62 کشور جهان در شهر هامبورگ آلمان آغاز شده است.

تکواندوکاران رنکینگ‌دار جهت کسب امتیاز بیشتر برای به دست آوردن سهمیه المپیک 2016 برزیل در این مسابقات در حال رقابت هستند.

*کرمی به المپیک برزیل می‌رسد؟

یوسف کرمی با کسب دو مدال بین‌المللی بازگشت درخشانی به تکواندو داشت؛ وی پس از ناکامی در المپیک لندن تا حدودی از تکواندو فاصله گرفته بود.

 

این ورزشکار با اخلاق میانه‌ای حتی به طور موقت از تیم ملی کناره‌گیری کرده بود تا در حاشیه‌هایی که بعد از ناکامی‌اش در لندن ایجاد کرده بودند گرفتار نشود و بسیاری دوران قهرمانی وی را پایان یافته تلقی می‌کردند؛ اما کرمی با درخشش در مسابقات بین‌المللی هلند و کسب برنز این رقابت‌ها نشان داد که هنوز می‌توان روی وی حساب کرد.

 

وی در آلمان نیز طلا گرفت تا شانس کسب سهمیه المپیک برزیل برایش افزایش یابد.

کرمی بعد از کسب مدال در مسابقات هلند عنوان کرده بود که بازی‌های آسیایی 2014 اینچوان کره جنوبی آخرین حضورش در  رشته تکواندو است؛ حالا با آمادگی کرمی این سؤال مطرح می‌شود که آیا وی تا المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل به تلاشش در این رشته ادامه خواهد داد و اگر بتواند سهمیه این المپیک را کسب کند، آیا می‌توان حضور این ورزشکار را در این رقابت‌ها متصور شد؟

کرمی تنها مدال‌آور آذربایجان‌شرقی در المپیک است؛ وی در المپیک 2004 آتن به مدال برنز دست یافته بود.

 

کرمی چند مدال طلای مسابقات جهانی را در کارنامه خود دارد و مدال طلای 2006 و 2010 بازی‌های آسیایی را نیز بر گردن خود آویخته است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید