طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

از عزل و نصب های دانشگاه آزاد میانه چه خبر؟

به گزارش پیام میانه به نقل از میانا، در چندین ماه گذشته با توجه به انتشار مقالات و اخبار مرتبط و فضاسازی مربوطه، شنیده ها و منابع موثق حاکی از آن است که عزل و نصب های جالب و قابل توجهی درون سیستم دانشگاه  آزاد اسلامی واحد میانه مشاهده می شود . اما  این عزل و نصب ها بگونه ای رقم میخورد که  انسان را از حال و هوای شایسته سالاری برای تحقق امر خدمت رسانی در این سیستم آموزشی دور میکند.این حرکت با عزل دکتر جلیل اجلی از سمت معاونت آموزش کلید خورد که در مرحله اول بسیار تعجب آور بود چرا که همه ایشان را فردی مثبت در این سمت قلمداد میکردند و عمومیت همشهریان و دانشجویان  رابطه حسنه ای با ایشان داشتند حتی باوجود اینکه  منکر بعضی کاستی ها در سیستم مدیریتی ایشان نیستیم ولی در مجموع محبوبیت خوبی در میان دانشجویان و اساتید داشتند .

قائله به این قسمت ختم نشده و دامن مهندس کامران قره داغی  نیز در سمت روابط عمومی دانشگاه آزاد را گرفت و ایشان نیز از این سمت عزل گردیدند و بیانیه ای با این مضمون در اختیار حقیر برای انتشار قرار دادند.

بسمه تعالی
بی شک روابط عمومی، مانند سایر رشته های علوم انسانی مورد غفلت قرار گرفته است و توسعه روزافزون و ارتباط و اطلاعات در کشور ها، نتوانسته در آن تأثیری داشته باشد. حتی کشور در حال توسعه ما نیز چنین وضعی دارد. مشکلات و ناکارآیی اداری در کشور ما پدیده نو و جدیدی نیست و سال هاست که سازمان های مربوطه، برای اصلاح ساختاری آنها مطالعه و برنامه ریزی می کنند، هر چند تاکنون اقداماتی نیز به عمل آمده است. در عصر ارتباطات و اطلاعات در موقعیتی که جامعه متحول ما رو به سوی تکامل دارد و مدنیت را جست وجو می کند، روابط عمومی از اجزا و عناصر اصلی ارتباطات است و در ایجاد بستر های مشارکت ذهنی و عینی نقش نهادی و بنیادی دارد، زیرا جنس و ماهیت مجموعه وظایف و فعالیت های آن به طور عمده، (ارتباطی، تعاملی و تبادلی) است. امر مشارکت با مقوله اطلاع رسانی که از مهمترین رویکرد های روابط عمومی است آغاز می شود و بسیاری دیگر از کارهای اجرای تحقق مشارکت از جمله تمهیدات ترغیبی، همان امور رایج کاربردی روابط عمومی است.
خداوند منان را شاکرم که بر من منت نهاد تا بعد از 15 سال فعالیت در روابط عمومی بخشی از عمر خویش را در جمع با صفا و پر محبت شما همکاران گرامی سپری کنم ، به یقین ادعا میکنم که در طول این مدت بهره فراوانی از آموزه های انسانی ،اخلاقی علمی و فنی شما مدیران توانمند و همکاران پرتلاش و اندیشمند محترم نصیب اینجانب شده است . ضمن عرض سپاس و قدر دانی از الطاف شما دوستان و همکاران گرامی ازخداوند تعال نعمات بی کران و استمداد و وپشتیبانی برای شما عزیزان آرزومندم . با توجه به مشکلات جسمانی اینجانب در خدمت شما عزیزان نخواهم بود. با امید به اینکه از صمیم قلب قصور اینجانب را بخشیده و این حقیر را حلال فرمایید ، همگی شما را به خداوند بزرگ می سپارم .

با سپاس
کامران قره داغی

این قلم توانا این را در اذهان انسان تداعی میکند که حذف بعضی اشخاص بر پایه شایسته سالاری نبوده و بلکه بنا به قولهای که بعضی نمایندگان به اطرافیانشان داده اند سبب این جابجای هاست

حال بهترین سوال در اذهان عمومی :

اشخاصی که بجای این دوستان جایگزین میشوند ماهیت افراد پشت پرده را مشخص خواهند کرد؟؟ و اما جایگاه حساس روابط عمومی این جایگاه برازنده شخصی است که هیچگونه جهت فکری نداشته باشد و باید بطور کاملا مستقل از تمامی نمایندگان باشد و دارای رزومه ای بر پایه ایمان ؛اعتقاد و انسانی پی گیر در تداوم اهداف و مسطح نمودن مشکلات دانشگاه عمل کند؟؟؟؟ و این نکته ای است که مسئولین امر بخصوص ریاست محترم دانشگاه آزاد باید توجه و عنایت ویژه ای به آن نمایند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید