طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

محیط زندان و کمپهای ترک اعتیاد باید محل تذهیب و تادب باشد

فرماندار میانه گفت: محیط زندان و کمپهای ترک اعتیاد باید محل تذهیب و تادب و در شان انسان باشد تا سبب برگشت سالم و ایمن افراد زندانی و بهبود یافته از اعتیاد به جامعه گردد.
تقی خلفاپور در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان میانه  از خيرين شهرستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر دعوت به همكاري كرد و گفت: با توجه به شرايط امروزي جامعه و هجمه‌هاي خاموش دشمن به سمت سلامت جامعه مي‌طلبد كه با نگاهي نو به مسئله مبارزه با اعتياد پرداخته و نجات يك معتاد را نجات يك شخص نپندارند بلكه نجات يك جامعه بدانند.
وی خاطر نشان كرد: خانواده‌ها به‌عنوان مهم‌ترين و حساس‌ترين ركن جامعه تلاش کنند كه آموزش‌هاي لازم براي روبرو شدن با چالش‌ها وآسيب‌هاي اجتماعي را فرا گرفته و خود را در برابر تهديدات مصون‌سازند.
خلفاپور با بیان اینکه در  حوزه پیشگیری باید کارهای مهمی صورت گیرد اهم این فعالیت ها را اجرای برنامه های آموزشی در محیط های دانش آموزی ، دانشگاهی ، کارگری و خانواده ها خواندو افزود: در خصوص حضور فعال و موثر خیرین و تلاش برای جذب معتادان به مراکز درمانی و ترک اعتیاد و همچنین تجهیز این مراکز بابد تدابیری خاص اندیشیده شود .
فرماندار میانه ،مبارزه با مواد مخدر را نیازمند هماهنگی بین دستگاههای مسئول عنوان کرد تا زمینه مناسبی برای پیشگیری و مقابله با آسیب های ناشی از مواد مخدر بوجود آید.
خلفاپور افزود: باید بر عملکرد مراکز ترک اعتیاد نظارت خوبی شده  و باید تلاش شود از افرادی که مبتلا به مواد مخدر بوده و درمان شده اند حمایت گردد که در این خصوص نیاز است تا ارگانهایی همچون بهزیستی ، کمیته امداد و فنی و حرفه ای هماهنگ با هم برای حمایت این افراد قدم بردارند.
وی گفت: برای مبارزه همه جانبه با مواد مخدر خط دفاع خود را باید با آموزش و حمایت مستحکم سازیم زیرا معضل اعتیاد همچون بمب جیبی همواره فرزندان ما را تهدید کرده و قربانی می گیرد.
همچنین در این جلسه رییس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی بر برگزاری جلسات شورای فرعی این ستاد و حضور مرتب اعضا در این جلسات بنابر موقعیت شهرستان میانه ، پراکندگی و حجم بالای جمعیت نسبت به دیگر شهرستانها تاکید کرد.
امیر رنجبر ادامه داد : مبارزه جدی با معضل مواد مخدر نیازمند عزم و اراده همگانی است زیرا دشمنان نظام اسلامی ترویج مواد مخدر را در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان ما مورد توجه قرار داده اند.
وی با خطاب به متولیان فرهنگی شهرستان اظهار کرد : مسئولین نهادهای فرهنگی شهرستان با ید با جدیت، آگاه سازی و اطلاع رسانی در مدارس، دانشگاه‌ ها و در جمع خانواده ‌ها به امر پیشگیری کمک کرده و در این راه کوتاهی نکنند.
رنجبر وظیفه کانون های ترک اعتیاد را بسیار مهم دانسته افزود : باید به صورت جدی و با احساس مسئولیت پیگیر وضعیت افرادی باشیم که از دام اعتیاد رهایی یافته‌اند که از جمله می توان با جلب مشارکت خیرین و ارائه طرحهای اشتغالزایی به برگشت سالم این افراد به جامعه کمک کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید