طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

برگزاری همایش بین المللی «نیمکت های سوخته» به یاد شهدای زینبیه

زهرا احمدي- مدير فرهنگي بسيج جامعه زنان كشور- در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس «فرهنگ حماسه» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: تاكنون نام حدود 7000 زن شهيده در بنياد شهيد به ثبت رسيده است و از اين آمار خوزستان با داشتن 1570 زن شهيد رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وي توضيح داد: بيشتر اين زنان شهيده در بمباران‌هاي هوايي به شهادت رسيده‌اند. همچنين حدود 4000 زن جانباز نيز شناسايي شده‌اند كه در اين ميان استان كرمانشاه بيشترين تعداد را دارد.

احمدي اظهار كرد: امسال از سوي سردار نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين به عنوان «سال زنان شهيده» نامگذاري شده و در اين رستا بيش از 60 عنوان برنامه در سطح بين‌المللي،كشوري و استاني برنامه‌ريزي شده است كه در اين ميان دو همايش به صورت بين‌المللي برگزار خواهد شد. همچنين قرار است كه هريك از استان‌ها با توجه به جمعيت و موقعيت مرزي‌شان نسبت به مناطق جنگ تحميلي به ترتيب، سه، دو و يك كتاب را منتشر كنند و در نهايت 50 عنوان از كتابها توسط استانها و بيش از 20 جلد كتاب توسط بسيج جامعه زنان به چاپ برسد.

مدير فرهنگي بسيج جامعه زنان كشور خبر داد: اجلاسيه اصلي زنان شهيده كشور، اسفندماه سال جاري برگزار خواهد شد. همچنين «كنگره عفاف و حجاب» با رويكرد بهره‌گيري از زنان شهيده در استان اصفهان برگزار خواهد شد. يادواره زنان جانباز را هم در استان كرمانشاه برگزار خواهيم كرد.

وي درباره همايش بين‌المللي «نيمكت‌هاي سوخته» نيز اظهار كرد: اين همايش يادبودي براي شهداي دانش آموزان مدرسه «زينبيه» شهرستان «ميانه» است كه به صورت بين‌المللي و با حضور مهماناني از كشورهاي فلسطين، لبنان و ديگر كشورها كه در آن كشورها مدرسه‌اي در طول جنگ بمباران شده است در بهمن ماه سال جاري برگزار خواهد شد.

احمدي در پايان بيان كرد: راه‌اندازي 7000 وبلاگ در فضاي مجازي با عنوان «مسير عرشيا»؛ يادواره شهيده ناهيد كرجو، يادواره محلي زنان شهيده ترور، فراخواني مادران سه شهيد و همه شهدايي كه بيش از چهار فرزند موفق دارند نيز از ديگر برنامه‌هاي سال جاري هستند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید