طراحی سایت
دوشنبه 29 آبان 1396.
امروز:

مقاله ها

ایجاد پنج رشته فنی و حرفه ای در سال تحصیلی جدید در میانه

فرماندار میانه روز دوشنبه در جلسه بحث و بررسی احداث دانشگاه فنی   خواستار تصویب رشته های صنایع غذایی ، مکانیک خودرو، طراحی دوخت ، متالوروژی و معماری برای درج آنها در دفترچه آزمون سراسری سال تحصیلی آتی شد .
خلفاپور رییس شورای آموزش و پرورش منطقه از تعیین چند نقطه از شهر برای احداث دانشکده فنی و حرفه ای خبر داده گفت: با نظر مساعد استان شاهد احداث دانشکده در یک یا دو نقطه از شهر خواهیم بود.

نماینده مردم میانه نیزبا اشاره به اهمیت آموزش فنی و حرفه ای  در کشور با توجه به رویکرد صنعتی نظام ، تنها راه توسعه میانه را در توسعه آموزش عالی خصوصا فنی و حرفه ای عنوان کرد.
محمدعلی مددی وجود 10 هنرستان با 300 فارغ التحصیل در سال را نیازمند احداث این دانشگاه ذکر کردو گفت: رویکرد صنعتی میانه و بهره برداری عنقریب از واحدهای احیا و ذوب  نیازمند افراد فنی  و متخصص است.
وی با تاکید برکلمه بومی که شعار همه مسئولین شهر است ، خواستار توجه مسئولین آذربایجان شرقی برای احداث دانشگاه فنی در جهت تامین  نیروهای مورد نیاز منطقه شد.

رییس دانشگاه فنی حرفه ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه در حال حاضر  دویست هزار دانشجو در سراسر کشور مشغول تحصیل در دانشگاههای فنی حرفه ای هستند از جذب بیش از 80 درصدی فارغ التحصیلان این دانشگاهها در بازار کار خبرداد.
سید صمد صمدانی  گفت: طی نشست هماهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای  در میانه مقرر شد 5 رشته فنی و حرفه ای  بررسی و مورد تصویب قرار گیرد تا در سال تحصیلی 93-92 این رشته ها در دفترچه آزمون سراسری گنجانده شود.
وي رشته های صنایع غذایی ، مکانیک خودرو ، متالوروژی ، طراحی دوخت و معماری را رشته های مصوب جلسه بنابر نیاز منطقه عنوان کرد و افزود: با نظر مساعد مسئولین شهر و تعیین زمین مورد نظر در سال تحصیلی آتی شاهد گشایش دانشکده های فنی حرفه ای دخترانه و پسرانه در میانه خواهیم بود تا این شهر از نعمت تکنسین های فنی حرفه ای در راستای توسعه همه جانبه برخوردار شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید